- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Psovodi MP

Činnost a úkoly

 

Výcvik služebních psů

 
 
 
 

Požadavky na služebního psa jsou velmi vysoké, i proto, že se většinou pohybuje v městském prostředí. Nesmí nikoho bezdůvodně napadat, ale přitom musí být připraven na povel zadržet pachatele.
Vedoucím psovodů, který má na starosti i výcvik psů, je Radek Holý. Výcvik se koná zpravidla dvakrát v měsíci na kynologickém cvičišti v Kadani. Zaměřen je na poslušnost i obranu. 

 
 

Odchyt toulavých psů

 
 

Odchycená zvířata jsou přepravována od útulku v Jirkově speciálně upraveným automobilem. V roce 2013 bylo odchycen 61 psů, kteří se po městě pohybovali bez majitele,  ve 32 případech byl pes převezen do útulku. Každého psa prohlédne veterinář a je opatřen čipem. Odchyt psů provádějí především čtyři psovodi, kteří všichni absolvovali zvláštní zkoušky na Veterinární univerzitě v Brně.

 
 

Ukázky výcviku služebních psů

 
 

V průběhu roku se konají ukázky výcviku služebních psů ve školských zařízeních a při konání nejrůznějších akcí. Psovodi  na nich veřejnost seznamují s jednou částí práce městské policie. 

Snímek vpravo je z návštěvy Mateřské školy v Nezabylicích. Naši strážníci si zde vysloužili pochvalu od ředitelky školy Miluše Hovorkové. Pěkné dopoledne na školní zahradě děti strávily se strážníky Milanem Armstarkem (pes Nero), Pavlem Hovorkou (pes Kron) a fogurantem Radkem Holým.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky