- MP Kadaň

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Základní informace

Zprávy z ulice

 

Nedělají dobrou vizitku našemu městu
8. června

Kolem sedmnácté hodiny obsluha dohlížecího kamerového systému zaregistrovala dva muže na pěší zóně v ulici Jana Švermy. Jeden popíjel alkoholické nápoje a druhý žebral peníze od procházejících osob. Strážníci je upozornili na nevhodné chování, které ani nedělá dobrou vizitku našemu městu, i ohledně k nepořádku kolem nich. Jeden z dvojice se omluvil  a odešel. Druhý muž byl pod vlivem alkoholu. Orientační dechová zkouška ukázala 4,73 promile alkoholu v krvi. Z důvodu obavy o jeho zdraví byl převezen do nemocnice na vyšetření.

Všímavost zachraňovala
7. června

Občané, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí, si zaslouží velké ocenění. Odpoledne po druhé hodině se na městskou policii obrátila žena z domu v ulici 1. máje že sousedka má obavu o svoji kamarádku, která bydlí naproti v 7. patře a v bytě se svítí již několik dní. Strážníci se snažili na ni dozvonit, ale nikdo nereagoval. Sousedé ji delší dobu neviděli ale jeden uvedl, že ji před dvěma dny otevíral vchodové dveře. Získali také informaci, že náhradní klíče od bytu by měl mít její syn, který ji pravidelně navštěvuje. Když se dostavil na místo, neměl správné klíče. Proto byli přivoláni hasiči, kteří byt otevřeli. Strážníci společně s hlídkou Policie ČR našli ženu ležet vedle záchodové mísy. Uvedla, že upadla a víc si nepamatuje. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ji převezla na vyšetření do nemocnice.

Po jízdě na koloběžce skončil v cele
6. června

Když v noci před desátou hodinou prováděla hlídka městské kontrolu v Chomutovské ulici, všimli si strážníci muže jedoucího na elektrické koloběžce. Způsob jeho jízdy napovídal, že by mohl být pod vlivem nějaké návykové látky. Proto ho hlídka zastavila. Při kontrole jeho totožnosti se zjistilo, že má o něj zájem Policie ČR. Zvláštní jízda koloběžky byla způsobena podle tím, že měl na koloběžce tašku z nákupem. Na místo se dostavila hlídka Policie ČR, která muži sdělila, že byl na něj vydán příkaz k zadržení pro nebezpečné vyhrožování.

Požár v bývalém mlýně
5. června

V noci po jedenácté hodině byla městská policie upozorněna na požár v objektu bývalého mlýna. Po příjezdu si strážníci všimli vycházejícího kouře z okna v první nadzemním podlaží. Díky místní znalosti se jim podařilo dostat do objektu a před zásahem hasičů evakuovat odtud tři osoby. Všechny bez zdravotních problémů. Hasiči zjistili, že došlo k zahoření dřevovláknité desky a od ní k hoření okenních křídel uzavřeného okna.


Šlo o napadení?
28. května

Večer před půl devátou si hlídka městské polici, která prováděla kontrolní činnost, všimla dvou muž spících na lavičce na autobusové zastávce u Lidlu. Kolem nich byl nepořádek, poházené odpadky a láhev od vína. Jejich totožnost byla strážníkům známa. Jeden z mužů se dal hned po probuzení na útěk. U druhého zjistili strážníci poranění na obličeji v oblasti nosu. Na místo tak byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Z důvodu, že by mohlo jít o jeho napadení, si případ převzala Policie ČR.

Vařil vajíčka a usnul
28. května

Po osmnácté hodině byla hlídka městské policie přivolána do domu na sídlišti 1. máje, kde měl z jednoho bytu vycházet kouř. Oznámení bylo pravdivé. Z uvedeného bytu opravdu vycházel kouř a byla cítit spálenina. Muž, který hlídce otevřel, přiznal že dal vařit vajíčka a poté usnul. K újmě na zdraví ani škodám na majetku nedošlo. Strážníci jen dohlédly na řádné vyvětrání zakouřených prostor.

Na zastávce se nekouří

27. května

V noci kolem půl dvanácté projížděla hlídka městské policie ulici Kpt. Jaroše. Strážníci zaregistrovali ženu, která kouřila na zastávce autobusu. K přestupku se žena doznal a byla jí uložena bloková pokuta.

Rvačku zažehnali
26. května

V noci byli strážníci vysláni do ulice Kpt. Jaroše, kde se u jedné provozovny nacházel větší počet osob a mělo zde docházet ke konfliktu. Když strážníci dorazili na na místo, nacházelo zde asi 25 osob, které se mezi sebou hádaly a schylovalo se k rvačce. Strážníci se snažili situaci uklidnit a osoby rozdělit. To se jim nakonec podařilo a k žádnému napadení nedošlo. Na místo dorazila i druhá hlídka městské policie a Policie ČR a společnými silami se jim podařilo zúčastněné z místa vykázat. Obsluha baru je zavřela a na místě již byl klid


Pacienta uklidnili
19. května

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie vyslána na centrální příjem kadaňské nemocnice, kde se měl nacházet agresivní pacient. Při příjezdu strážníků ležel muž na lůžku. V jejich přítomnosti nebyl agresivní a plně spolupracoval. Test ukázal, že muž požil drogu. Lékař rozhodl o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici v Teplicích. Při převozu asistovala městská policie. Převoz proběhl bez komplikací a nebylo nutno použít donucovací prostředky.

Za noční koncert padla pokuta
18. května

Před půlnocí obdržela městská policie stížnost na rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet na Mírovém náměstí, kde se v jedné restauraci konal koncert kapely. Jeho pořadatel i provozovatel restaurace byl upozorněn na porušování nočního klidu. K nápravě ale nedošlo a po jedné hodině v noci se strážníci museli do provozovny vrátit, aby zjednali nápravu. Pořadateli byla uložena bloková pokuta.

Asistovali u nehody
17. května

Večer v půl osmé byla hlídka městské policie vyslána na místo dopravní nehody, ke které došlo v Koželužské ulici. Strážníci asistovali zdravotníků při ošetření řidiče havarovaného vozidla. Na místo se dostavili hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří aby odstranili následky nehody. Přijela také druhá hlídka městské policie a strážníci po potřebnou dobu regulovali dopravu. Nehodu šetří Policie ČR.

Slyšel hlasy v hlavě
16. května

Před šestnáctou hodinou vyrazila hlídka městské policie do ulice Kpt. Jaroše, kde měl na zemi ležet muž. Po příjezdu strážníků muž nebyl schopen prokázat svoji totožnost. Proto byl předveden na Policii ČR. Muž se choval podivně a tvrdil, že má hlasy v hlavě. Proto byl převezen do nemocnice na vyšetření. Test na alkohol a drogy byl negativní. Lékař rozhodl o jeho převozu na psychiatrii do Ústí nad Labem.

Skončil na záchytce
15. května

Po šestnácté hodině obsluha kamerového dohlížecího systém zaregistrovala osobu ležící na pěší zóně v ulici Jana Švermy. Strážníci na místě zjistili, že jde místního bezdomovce, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a nebyl schopen ani sám z místa odejít. Vyšetření v nemocnici ukázalo, že má v krvi 3,91 promile alkoholu. Následně lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku do Teplic.


Mladík pod vlivem alkoholu
13. května

Když hlídka městské policie prováděla večer po půl deváté kontrolu v Rooseveltových sadech, všimli si strážníci skupinku tří osob. Přitom jedna osoba se snažila schovat za záda láhev rumu (Božkov). Ve skupince by mladík, kterému ještě nebylo 18 let. Nejprve zapíral, ale pak se k pití alkoholu přiznal. Dechová zkouška ukázala 1,37 promile alkoholu v krvi. Ve skupince byla také nezletilá dívka, které také byla pod vlivem alkoholu. Po předání jejich zákonným zástupcům byl o případu informován odbor péče o děti a mládež městského úřadu. V prodejně, kde údajně nezletilci zakoupili alkohol, byla následně provedena kontrola.

Hlučné narozeniny
12. května

V noci po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Koželužské ulice, kde docházelo k rušení nočního klidu hlas itou hudbou. Strážníci se spojili s majitelkou bytu, které slavila narozeniny a vysvětli jí, že se dopouští přestupku. Žena se omluvila a hudbu ztišila.

Za odložený mrazák pokuta
11. května

Večer po půl desáté si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla dvojice lidí, která odnesla k popelnicovému stání mrazák. Strážníci, kteří na místo dorazili, šetřením odhalili pachatele přestupku a byla jim uložena pokuta.

Závada na dětském hřišti
10. května

Ráno po půl sedmé nahlásil asistent prevence kriminality závadu na dětském hřišti v Chomutovské ulici za Slovanem. Mělo jít o uvolněnou síť na obvodové stěně hřiště a na vstupních dveřích. Strážníci se přesvědčili o rozsahu závady a o závadě byl informován odbor životního prostředí.

Odložená vana
9. května

Po poledni prováděl jeden ze strážníků pěší kontrolu v Chomutovské ulici. Přitom si u jednoho vchodu všiml odložené bílé vany. Šetřením na místě zjistil, z jakého bytu byla vynesena. Žena z uvedeného bytu mu sdělila, že provádějí rekonstrukci a vanu si ven jen odložila a čeká na  kamaráda, který ji pomáhá. Poté ji odvezou. Při opětovné kontrole se na místě již vana nenacházela.


Vypil tři litry vína a skončil na záchytce
1. května

Odpoledne před čtvrtou hodinou byla městská policie upozorněna na muže, který ležel schoulený na zemi na autobusové zastávce u STS. Z muže byl cítit alkohol a zpočátku nereagoval ani na oslovení. Nakonec muž z Klášterce nad Ohří uvedl, že pil víno a pivo. Orientační dechová zkouška ukázala 4,39 promile alkoholu v krvi. Po chvíli se na místo dostavila jeho matka, která strážníkům upřesnila, že syn vypil tři litry vína a choval se k ní agresivně. Ze zdravotních důvodů se o něj nemůže postarat. Po lékařském vyšetření bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku do Teplic.

Při sporu o letáky našli strážníci řešení
30. dubna

Odpoledne po druhé hodině byla hlídka městské policie vyslána do domu v Klášterecké ulici. Oznamovatelka strážníkům sdělila, že druhá žena skladuje u schránek reklamní letáky a je kvůli tomu špinavá zeď. Ta strážníkům vysvětlila, že jí letáky vozí domů a že si tak přivydělává k důchodu. Strážníci se jí zeptali, zda má sklepní kóji, aby letáky případně dávala tam. Žena rady poslechla a letáky z chodby odstranila. Oznamovatelce strážníci doporučili aby se iniciovala na SVJ úpravu domovního řádu.

Alkohol nad ním převzal vládu
29. dubna

Když hlídka městské policie prováděla odpoledne před druhou hodinou kontrolu v Chomutovské ulici, všimli si strážníci osoby bezvládně ležící v trávě, Kolem ní byl hlouček lidí. Šlo o muže ve věku kolem 45 let z kterého byl cítit alkohol. Muž měl problémy s komunikací. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Než přijela a odvezla ho na ošetření do nemocnice, strážníci se snažili muže udržovat při vědomí. Při vyšetření se ukázalo, že měl v krvi 3,78 promile alkoholu.


Za volantem neměl co dělat
26. dubna

V noci před půl třetí prováděla hlídka městské policie kontrolu v centru města. Přitom strážníci zaregistrovali automobil, který projížděl ulicí Kpt. Jaroše a nesvítilo mu zadní světlo. Strážníci se rozhodli vozidlo na příhodném místě zastavit. Ve vozidle byly dvě osoby. Při kontrole se zjistilo, že muž má platný zákaz řízení. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si případ převzala.

Tři přestupky v jednom
25. dubna

Večer po dvacáté hodině prováděli strážníci pochůzkou kontrolu na sídlišti B. Povšimli si muže, který močil na fasádu panelového domu. S sebou měl psa, který pobíhal na volno na dětském hřišti. Při řešení přestupků byl na strážníky drzý a vulgárně je urážel. Celkem se tak dopustil hned tří přestupků. Jeho případ dořeší přestupková komise.  

K zabouchnutým dveřím volejte zámečníka
24. dubna

Dopoledne v půl dvanácté se na městskou policii obrátili hasiči, kteří je požádali o asistenci při otevření bytu. Starší muž uvedl, že si doma zapomněl klíče a nemohl se dostat domů. Byl poučen, že v případě zabouchnutých dveří je potřeba se příště obrátit na zámečníka a nevyužívat záchranný sbor. K vzhledem k jeho věku byl o případu informován jeho syn, který uvedl, že se u otce zastaví a opraví mu vchodové dveře.

Zlodějíčka strážníci zadrželi

23. dubna

Večer před desátou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Přitom strážníci zahlédli muže, který vyběhl z obchodního domu a na boxy pro výdej zásilek odložil nákupní košík s odcizeným zbožím. Za ním vyběhl pracovník ostrahy. Strážníci muže z Perštejna na místě zadrželi. Ukázalo se, že se pokusil odcizit zboží v hodnotě přes tisíc korun. Jde o osobu, které se těchto činů dopouští opakovaně. Případ dořeší přestupková komise.


Skončil na záchytce
18. dubna

Večer po devatenácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v centru historické části města. V ulici Čsl. armády si strážníci všimli ležící osoby. Šlo o muže, jehož totožnost dobře znají. Byl pod vlivem alkoholu a nebyl schopen chůze. Provedená orientační dechová zkouška ukázala 3,53 promile alkoholu v krvi. Následně lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku do Teplic.

Přestupek dořeší správní orgán
17. dubna

Večer po sedmé hodině, když strážníci prováděli kontrolu na Mírovém náměstí, všimli si vozidla, které stálo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením (ZTP). Na vozidlo byla nasazena „botička“. Zhruba za hodinu zavolal na městskou policii řidič a požadoval její sejmutí. U sebe měl průkaz ZTP, který byl psán na jeho matku. Ta ale na místě nebyla. Pro možné zneužití průkazu posoudí případ správní orgán.

Močil na veřejnosti
16. dubna

Odpoledne po jedné hodině si obsluha kamerového systému všimla muže, který na Mírovém náměstí močil na chodník u kamenného květináče. Šlo o muže bydlícího v Hradci u Kadaně. Strážníkům, kteří na místo dorazili, se k činu přiznal a na svoji obhajobu uvedl, že nevěděl, kam má jít vykonat svoji potřebu. V evidenci přestupků neměl dosud žádný záznam. Byla mu uložena bloková pokuta.

Piva v kalhotách nepronesl a nakonec skončil v nemocnici
13. dubna

Odpoledne před půl třetí byla hlídka městské policie vyslána do Penny, kde došlo k drobné krádeži. Mu se pokusil pronést bez placení dvě plechovky piva v hodnotě 33,80 Kč, které si zastrčil do zadních kapes kalhot. K činu se doznal. Muž měl pohmožděniny v obličeji a krvavé zaschlé rány. Byl převezen do nemocnice, kde lékař rozhodl, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, o dalším vyšetření.


Noční hádka
7. dubna

V noci před půl jedenáctou obdržela městská policie oznámení, že v domě v Bystřické ulici dochází k rušení nočního klidu. Když strážníci dorazili na místo, slyšeli zřetelně hlasitý řev, který se ozýval z uvedeného bytu. Otevřel jim muž, který tvrdil, že se pohádal se svojí přítelkyní. Ta před příchodem hlídky odešla. Bylo zřejmé, že byl pod vlivem alkoholu. Byl poučen o dalším postupu, aby se rušení nočního klidu neopakovalo.

Poškozená atrakce
5. dubna

Odpoledne v půl šesté obdržela městská policie upozornění od asistenta prevence kriminality na závodu jedné z atrakcí na hřišti „Novák“. Šlo o rozbitou křížovou lanovou spojku. Ostrý šroub nešlo na místě vyndat. Z důvodu hrozícího nebezpečí byl na atrakci zamezen přístup a o závodě byl informován odbor životního prostředí.

Dohlédli na pacienta
5. dubna

Odpoledne v půl třetí byla městská policie požádána lékařským personálem kadaňské nemocnice o asistenci při hlídání pacienta, který být nebezpečný sobě nebo svému okolí a který již jednou z nemocnice utekl. Mou byl během přítomnosti strážníků v klidu  a donucovací prostředky nebylo třeba použít. Lékař rozhodl o převozu pacienta na záchytku do Teplic.

Ochrana před požárem
4. dubna

V noci kolem půl jedenácté prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Mezi garážemi a železniční stanicí Kadaň-Bystřice zjistili strážníci hromadu popela a spáleného dříví o velikosti cca 5x5 metrů, která se sílícím větrem začínala hořet a žhavé uhlíky vítr roznášel po poli. Protože hrozil vznik požáru, byla na místo přivolání hasičská jednotka z Kadaně, která provedla dohašení. Pálení a odstraněného porostu v těchto místech jim bylo nahlášeno.


Taxikář se chtěl zbavit opilé ženy
3. dubna

V noci po půl jedenácté se na městskou policií s žádostí o pomoc obrátil taxikář. Ve voze měl  opilou ženu bydlící v Sukově ulici, která neměla klíče od svého domu.  Žena strážníkům řekla, že byla u kamarádky v Husově ulici, kde pily víno. Klíče zde však nebyly. Nakonec se podařilo sehnat náhradní klíče od rodičů ženy. Otec dceři otevřel a mohla se vrátit domů.

Totožnost museli ověřit na Policii ČR
2. dubna

Odpoledne před šestnáctou hodinou byla městská policie upozorněna na muže v Jungmannově ulic poblíž zastávky autobusu, který chodil po silnici a křičel na lidi. Podle popisu ho strážníci dostihli na chodníku v Klášterecké ulici. Muž byl pod vlivem alkoholu a aby bylo možné ověřit jeho totožnost, musel být odveden na Policii ČR

Démon alkohol
1. dubna

Odpoledne před jednou hodinou byla hlídka městské policie vyslána na Mírové náměstí, kde se pohybovala opilá a agresivní osoba. Totožnost opilé ženy byla strážníkům známa. Žena se chovala agresivně a vyjadřovala se vulgárně. Orientační dechovou zkoušku odmítala. Byla přivolána zdravotnická záchranná služba, který ji převezla na vyšetření do nemocnice. V krvi měla 1,09 promile alkoholu. Převoz na záchytku doktor nenařídil.

Noční klid vypadá jinak

30. března

Čtvrt hodinku před půlnocí přišla z domu v Golovinově ulici stížnost na rušení nočního klidu. Podle volajícího k rušení nočního klidu hlukem a boucháním dochází opakovaně. Při příjezdu strážníků byl v uvedeném bytě klid a nikdo jim neotevřel. Sousedé byli poučeni, jak se zachovat v případě, že se bude situace opakovat. Obyvatelé domu chtějí situaci řešit ve správním řízení.

Hlasití bezdomovci

29. března

Večer po dvacáté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Švermy, kde se v prostorách Mikulovické brány shromáždilo několik podnapilých místních bezdomovců. K procházejícím občanům se chovali nevhodně. Na místě konzumovali jídlo a pití. Na nevhodné chování byli upozorněny a vyzváni aby místo opustili. To také učinili.


Hlasitá muzika rušila sousedy
20. března

Večer před devatenáctou hodinou se na městskou policii obrátil obyvatel domu v ulici Na Podlesí, který si stěžoval na hluk vycházející z jednoho bytu. Strážníci při příjezdu slyšeli z uvedeného bytu hlasitou hudbu. Otevřela jim mladá slečna, která měla doma kamarády a pouštěli si muziku. Její matka byla v práci. Když ji strážníci vysvětlili důvod návštěvy, slíbila, že již bude klid.

Ukradli mu rybářské vybavení

19. března

Odpoledne před čtvrtou hodinou přijala městská policie oznámení z domu v Chomutovské ulici, kde mělo dojít k vykradení sklepu. Muž, který strážníky přivolal, jim sdělil, že při příchodu do sklepa spatřil dvě osoby, které vynášely věci. Otevřel svůj sklep a zjistil, že mu chybí věci na rybaření a batoh. Osoby z místa činu utekly. Případ si převzala Policie ČR.

Chtěla projít bez placení

18. března

Před polednem řešili strážníci případ drobné krádeže, ke kterému došlo v Kauflandu. Žena zde pronesla zboží v celkové hodnotě 139 Kč přes turniket. Dosud neměla evidován žádný přestupek. Byla ji uložena bloková pokuta.

Skončil v poutech

15. března

Když krátce po šestnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu v ulici Na Podlesí, všimli si strážníci na skupinku tří osob. Ve skupině byl také mladík, který odpovídal popisu osoby, po které vyhlásila pátraní Policie ČR. Protože byl předpoklad, že by se mohl mladík pokusit o útěk, hlídka se rozdělila. Po chvíli se mladík od skupiny oddělil. Když si všiml strážníka, dal se na útěk. Byl ale dostižen a za pomoci chvatů mu byla přiložena pouta. Poté byl předán Policii ČR.


Zaháněli stádo krav
13. března

Po desáté hodině přijala hlídka městské policie oznámení, že v Úhošťanech se volně pohybuje stádo krav po silnici a hrozí střet hospodářských zvířat s vozidly. Šlo o několik desítek kusů dobytka. Strážníci se snažili zahnat krávy zpět do míst, kde podle obyvatel Úhošťan měly být ustájeny. Prostřednictvím odboru životního prostředí byl kontaktován majitel stáda. Ten uvedl, že někdo pravděpodobně poškodil elektrický ohradník a následně se krávy dostaly až na silnici.

Už ho doma nechtěl

12. března

Ráno před sedmou hodinou se na městskou policii obrátil muž z Kadaně, který požádal pomoc s vystěhováním muže, kterého si před šesti dny s dobročinnosti vzal k sobě do svého bytu. Nyní si ale nepřeje, aby u něj dále přebýval. Strážníci v bytě nalezli muže, který spal v obývacím pokoji. Strážníci ho probudili a vysvětlili mu situaci. Muž si vzal svoje osobní věci a v klidu byt opustil.

Pomohli s asistencí
11. března

V noci po jedenácté hodině přijala městská policie žádost z kadaňské nemocnice o asistenci při převozu pacienta do psychiatrické léčebny v Ostrově. Po asistenci předali strážníci pacienta v pořádku do rukou lékařů v Nemocnici Ostrov.

Pomohli ženě v nouzi

10. března

Ráno po páté hodině, když hlídka městské policie prováděla kontrolu na Studentském náměstí, si strážníci všimli plačící ženy u autobusové zastávky. Strážníkům řekla, že se vracela z baru ve městě, kde se zastavila po pohřbu člena rodiny a po cestě domů si zřejmě vymkla kotník na pravé noze na který se nemůže postavit. Přivolání lékařské služby odmítla. Strážníci ji přivolali taxi, které ji odvezlo do místa bydliště.

Skončil na záchytce
8. března

V noci před desátou hodinou přijala městská policie upozornění na ležícího muže, který se měl nacházet na ve ve chodě domu sídlišti Na Podlesí.  Podle volajícího měl být pod vlivem alkoholu. Muž odmítal se strážníky komunikovat a měl problémy s chůzí před panelový dům, kam ho strážníci vyvedli. Nebyl ani schopen nadýchat do měřicího přístroje. Po převozu do nemocnice se ukázalo, že má v krvi 3,9 promile alkoholu. Následně lékař rozhodl o jeho převozu na záchytku do Teplic.


Zákaz pití alkoholu mu nic neříká
28. února

Večer kolem půl osmé si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob na Studentském náměstí, kde se konzumuje alkohol, co zakazuje vyhláška města Muž, který zde popíjel bílé víno, ho měl přelité v menší plastové láhvi. I to zaznamenala kamera. Před příjezdem strážníků ji ukryl v batohu. Strážníci zjistili, že tento muž je za podobný přestupek řešen opakovaně. Případ tak dořeší přestupková komise.

Pomáhali při nehodě
27. února

Kolem šestnácté hodiny zjistila hlídka městské policie dopravní nehodu, ke které došlo v Brožíkově ulici. Řidička zde nezvládla levotočivou zatáčku z Klášterecké ulice do zmíněné ulice a způsobila školu na oplocení domu a veřejném osvětlení. Policie ČR požádala strážníky o usměrňování dopravy. Strážníci dále informovali příslušného pracovníka Ts, aby byla zajištěna oprava osvětlení.

V jednom dnu dvě asistence
26. února

Městská policie byla večer a v noci dvakrát požádána lékařem o asistenci při převozu podnapilých osob na záchytku do Teplic. Při převozu osob nebylo potřeba použít donucovacích prostředků.

Zašla si na koblihu
25. února

Odpoledne po půl páté byli strážníci vysláni do Lidlu, kde došlo k drobné krádeži. Mladá dívka během návštěvy obchodu snědla dvě koblihy ale k jejich úhradě se neměla. Vzniká škoda (17.80 Kč) byla mnohem nižší, než uložená pokuta.

Tulák skončil v útulku
22. února

Po dvanácté hodině byla hlídka městské policie vyslána na sídliště 1. máje, kde byl hlášen toulavý pes. Strážníci zjistili, že jde o křížence hnědočerné barvy. Muž, který je přivolal, jim sdělil, že pes za ním chodil a loudil jídlo. Během odchytu byl pes agresivní. Byl bez známy ani nebyl opatřen čipem. Jeho cesta tak skončila v psím útulku v Jirkově.


Za neshodou majetkové spory
21. února

Odpoledne kolem půl šesté byla hlídka městské policie vyslána do ulice Jana Švermy aby prověřila telefonické oznámení, že zde došlo k neshodě mezi dvěma muži cizí národnosti. Jeden z nich, majitel restaurace u které stáli, strážníkům řekl, že mají mezi sebou majetkové spory. V domě přítomností strážníků na místě nedocházelo k žádnému protiprávnímu jednání. Mužům seč dostalo poučení o nutnosti řešit sport občanskoprávní cestou.

Potrhané sítě

21. února

Odpoledne v půl druhé byli strážníci vysláni do ulice Na Podlesí, kde asistent prevence kriminality zjistil, že na hřišti jsou potrhané sítě na dětských atrakcích. Strážníci pořídili fotodokumentaci a o poškozené informovali odbor životního prostředí.

Štěkající pes
18. února

Dopoledne před půl dvanáctou přijala městská policie telefonické oznámení, že v domě na sídlišti 1. máje je problém s občanským soužitím. Oznamovatel si strážníkům postěžoval, že u sousedů, kteří bydlí nad ním, v jednom kuse štěká pes, a že se to děje prakticky každý den. Muži se dostalo poučení o možnostech jak spor dále řešit přes společenství vlastníků nebo občanskoprávní cestou. Strážníci zašli také za majitelkou psa a na vzniklý problém i možná řešení ji upozornili.

Pult centrální ochrany (PCO) zachraňuje
17. února

Večer po půl osmé reagovali strážníci na signál PCO, který se ozval z kuchyňky ubytovny na koupališti. Recepční jim místnost v prvním patře otevřela. Nenacházela se zda žádná osoba, ale na elektrickém vařiči se vařilo v hrnci maso, ze kterého se již vyvařila voda. Místnost bylo nutno vyvětrat. Jak se zjistilo, maso vařil nájemník ubytovny, který si odběhl nakoupit a zapomněl vypnout vařič. Ke škodě na majetku naštěstí nedošlo.


Rozepři vyvolala urážku
16. února

Městská policie upozornění, že u obchodního centra Albert se nacházejí dva agresivní muži.  Strážníkům, kteří na místo přijeli, jeden z dvojice tvrdil, že ho druhý muž slovně urazil a došlo tak ke slovní rozepři. Strážníci muže uklidnili a ti již nechtěli svůj spor dále řešit.

Pod vlivem alkoholu skákal před auta
13. února

odpoledne před šestou hodinou obdržela městská policie oznámení, že u autobusového nádraží pobíhá po silnici muž a skáče před auta. Po po příjezdu strážníci zjistili jeho totožnost a orientační dechová zkouška ukázala, že má 2,68 promile alkoholu v krvi. Z obavy o jeho  fyzické i duševní zdraví byl převezen do nemocnice na vyšetření. Zde se choval agresivně a strážníci museli zasáhnout. Muž byl následně převezen na záchytku do Teplic.

Vypil láhev alkoholu a skončil v nemocnici

11. února

Večer po sedmé hodině byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde měl v jednom z domů docházet k velkého hluku. V uvedeném bytě se nacházel kromě uživatele také jeho ležící příbuzný z Rokle, který byl v silně podnapilém stavu. Údajně vypil láhev alkoholu. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ho následně převezla na vyšetření do nemocnice.

Za hádkou spor o výchovu syna

9. února

Po sedmnácté hodině byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána do ulice Kpt. Jaroše, kde mělo dojít k hádce mezi mužem a ženou. Při příjezdu strážníků byl již na místě klid. Nacházel se zde muž se svojí přítelkyní a dvěma dětmi a jeho bývalá přítelkyně se synem. Muž strážníkům sdělil, že se pohádal  s bývalou přítelkyní kvůli výchově jejich syna. Strážníci aktéry hádky poučili, jak mohou dále postupovat, aby k podobným sporům v budoucnu nedocházelo.

Podezření se potvrdilo

8. února

Když hlídka městské policie projížděla odpoledne po třetí hodině městem, všimla si vozidla jedoucího do ulice Čsl. Armády. Strážníci pojali podezření, že vozidlo řídí osoba bez řidičského oprávnění. Na křižovatce žatecké a Říční ulice vozidlo zastavili. Muž z Vejprt, který seděl na místě řidiče, skutečně není držitelem řidičského oprávnění. Přiznal, že vozidlo řídil a sdělil, že za toto jednání byl již několikrát potrestán. Případ si převzala Policie ČR.


Noční „pěvkyně“
22. ledna

Před půlnocí byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Příkopě, kde se měla pohybovat žena, která křik rušila noční klid. Strážníci na místě zastihli ženu z Ústí nad Labem, která i za jejich přítomnosti hlasitě zpívala a křičela. Na výzvu strážníků s tím přestala a byla ji uložena pokuta. Poté již byl v ulici klid.

Po zranění skončil v nemocnici
21. ledna

Dopoledne před jedenáctou hodinou byli strážníci na žádost Policie ČR vysláni do Říční ulice, kde se měl nacházet ležící muž, který byl zraněný. Totožnost muže byla strážníkům známa. Měl zranění v obličeji a v oblasti hlavy. Byl zjevně podchlazený a stěžoval si na bolest břicha. Tvrdil, že ho napadl jiný muž. Na místo dorazila zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice. Případ si převzala Policie ČR.

Z hospody na ubytovnu nedošel
20. ledna

Odpoledne po třetí hodině obdržela městská policie upozornění, že v Husově ulici se nachází starší dezorientovaný muž. Strážníci zjistili, že je viditelně pod vlivem alkoholu. Muž uvedl, že šel z hospody na ubytovnu ale na zasněženém chodníku nešikovně na bok a jediné co zvládl bylo, že se doplazil ke vchodu. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice v Kadani.

Pacienta ohlídali
19. ledna

Před půlnocí byla městská policie požádána o asistenci při převozu pacienta na záchytku do Teplic. Šlo o muže z Kadaně. Převoz proběhl v klidu bez problémů.

Usměrňovali dopravu
18. ledna

Večer v půl osmé prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské a přitom zjistili, že zde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu. Na místě nebyl nikdo zraněn. Strážníci usměrňovali dopravu na pozemní komunikaci podle požadavků Policie ČR, která nehodu vyšetřovala.


Na chodníku se neparkuje
17. ledna

Kolem půl jedné odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci zaregistrovali vozidlo, které stálo na chodníku nedaleko kontejneru na velkoobjemový odpad. Řidič strážníkům tvrdil, že si chce z kontejneru naložit některé spotřebiče, že to má s rodinou, která si kontejner objednala, domluvené.  To se podařit nepodařilo, ale strážníci ověřili, že povolení k parkování na chodníku neměl. Protože řidič s pokutou nesouhlasil, dořeší případ přestupková komise.

Vozidlo znečistilo komunikaci

15. ledna

Když hlídka městské policie před jednou hodinou odpoledne prováděla kontrolu v Koželužské ulici, zjistila zde vozidlo pod kterým byla znečištěna komunikace. Byl kontaktován provozovatel vozidla, který na místo přivolána jednotka kadaňský hasičů a požádal je aby skvrnu pomocí sorbentu vyčistili. Vozidlo bylo převezeno do servisu.

Poškozené osvětlení
14. ledna

Po šestnácté hodině prováděla hlídka městská polici pochůzkou kontrolu městského opevnění. Přitom strážníci zjistili poškozené osvětlení v altánu u obřadní síně. Jedna z koulí byla stržena na zemi. Následující den byla předána spolu s informací na příslušný odbor městského úřadu.

Otec se zlobil na syna
13. ledna

Před polednem byla hlídka městské policie vyslána do Koželužské ulice, kde mělo docházet k hádce mezi rodinnými příslušníky. Před vchodem čekal muž a jeho syn. Muž uvedl, že se syn před několika měsíci vrátil z výkonu trestu. Neměl kde bydlet a tak ho vzal k sobě. Syn nepracuje, doma nic nedělá a tak mu občas vynadá. Dnes mu došla trpělivost a synovi řekl ať z bytu odejde. K žádnému zraněni nedošlo.

Při zdřímnutí přišel o mobil
11. ledna

Před šestnáctou hodinou vyjela hlídka městské policie na vlakové nádraží aby prověřila oznámení o krádeži mobilního telefonu. V čekárně je čekal muž z Bíliny, který uvedl, že mu byl odcizen mobilní telefon, který držel v ruce než na chvíli usnul. Po probuzení ho již neměl a v čekárně nikdo další nebyl. Věc byla předána Policii ČR. Prostor čekárny je monitorován kamerou.


Prý se jí smály děti
9. ledna

Odpoledne před pátou hodinou požádala Policie ČR aby strážníci prošetřili oznámení ženy, kterou údajně někdo napadá v oblasti za Kauflandem. Ženu strážnici nalezli až u Lidlu. Ujistila je, že nešlo o fyzické ale o slovní napadení napadení, když se jí nějaké děti smály. Žena byla viditelně pod vlivem návykových látek a z jejího dechu byl cítit alkohol. Svědky události, jak ji žena popisovala, se nepodařilo zjistit.

Spánek kazila hlasitá hudba

8. ledna

V před půl třetí v nocí se na městskou policii obrátil obyvatel domu v Chomutovské ulici, který si stěžoval, že noční klid ruší hlasitá hudba. A není to prý poprvé. Žena z bytu, ze kterého se hlasitá hudba ozývala, byla upozorněna, že ruší noční klid. Byla zjevně pod vlivem alkoholu a při jednání se strážníky držela v ruce nedopitou sklenku vína. Strážníci ji museli několikrát vyzvat, než hudbu vypnula. Případ byl předán přestupkové komici.

Objevili závadu
7. ledna

Když odpoledne po páté hodině prováděla hlídka městské policie uzavření hřiště v ulici Na Podlesí,  strážníci zjistili, že jsou poškozeny vstupní dveře a branka nejde uzavřít. Provedli dokumentaci závady a věc předali příslušnému odboru městského úřadu, aby zjednal nápravu.

Pacienta poučili, jak se má chovat
5. ledna

Večer po šesté hodině byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána do nemocnice v Kadani, kde se měl nacházet agresivní pacient, který slovně napadal personál interního oddělení. Strážníci ho poučili, jak se má v nemocnici chovat a varovali před opakování agresivního chování či vyhrožováním.

Musel do nemocnice

4. ledna

Večer před devátou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení, že u vchodu domu v ulici Budovatelé leží nějaký muž. Strážníci na místě zjistili, že muž má tržnou ránu na obličeji a stěžoval si bolest nohou. Strážníku přiznal požití alkoholu. Protože se nemohl sám zvednou a stěžoval si na bolest, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která ho převezla do nemocnice.

Hledaný jim neutekl
3. ledna

Po poledni prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci si všimli skupinky osob ve které se nacházel muž odpovídající popisu hledané osoby. Vzhledem k tomu, že hledaný opakovaně utíkal, byla na místo přivolány další hlídky. Strážníci k muži postupovali z několika stran a tak se jim ho podařilo zadržet. Následně byl předán Policii ČR.   


Kouř nad lesoparkem
31. prosince

Když hlídka městské policie prováděla kontrolu v Poštovní ulici, všimli si strážníci tmavého kouře, který vycházel směrem od Rooseveltových sadů. Strážníci zjistili, že kouř vychází z pole u kolejí za lesoparkem. Na místě byly dvě osoby, které se snažili uhasit oheň. Ten zapálil muž, který zde pálil měděné kabely. Po ověření jeho totožnosti na Policii Č
R mu byla uložena bloková pokuta.

Děti zlobily
30. prosince

Večer v půl sedmé zahlédla dispečerka kamerového sytému v Chomutovské ulici děti, které si hrály se zábavní pyrotechnikou. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o dva chlapce. Dostalo se jim poučení týkající se jejího používání, i jakého přestupku se dopustili. Poučení se dostalo i jejich rodičům, kteří přislíbili zjednat nápravu. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.

Hlasitá hudba rušila noční klid
28. prosince

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské polici vyslána do ulice Na Podlesí, kde docházelo k rušení nočního klidu. Na strážníky čekal oznamovatel, který je nasměroval do bytu, ze kterého vycházela hlasitá hudba. Uživatel bytu strážníků vysvětlil, že mají rodinou oslavu a přislíbil, že hudbu již nebude pouštět a oslavu ukončí.

Partnerská hádka
26. prosince

Večer před sedmou hodinou byla městská polici telefonicky upozorněna na hlasitou hádku, ke které mělo docházet v domě v Chomutovské ulici. Strážníci na místě zjistili, že zde došlo ke slovní rozepři mezi partnery. Oba přislíbili, že zde již bude klid a dále svůj spor nechtěli řešit.

Stezku museli uzavřít kvůli silnému větru

24. prosince

Dopoledne kolem deváté hodiny přijala městská policie oznámení, že na cyklostezce z Kadaně do Zásady je vyvrácený strom následkem silného větru. Strážníci po příjezdu strom o průměru cca 30 cm z cesty odstranili. Na základě dostupných informací bylo rozhodnuto o uzavření stezky v úseku Zásada – Kadaňský stupeň, do doby než pomine nebezpečí.


Kde vzal kolo?
14. prosince

Když ráno po sedmé hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu ve Školní ulici, všimli si strážníci muže u popelnicového stání, který se prohrabával v nádobách na komunální odpad. Muž se pohyboval na dámském horském kole. Protože hlídka dostala při střídání od noční směny informaci, že bylo odcizeno jízdní kolo ze sklepní kóje na Strážišti, byla muž s kolem předán Policii ČR, která případ došetří.

Zapomenutý pes se vrátil majiteli
14. prosince

Večer po devatenácté hodině se na městskou policii obrátila žena z Kadaně, která se postarala o opuštěného psa u Albertu. Podle jejího vyjádření s k němu nikdo dlouho nehlásil. Proto ho přivedla na služebnu městské policie. Strážníci pomocí čtečky zjistili číslo čipu a následně byl podle něj dohledán jeho majitel. Šlo o fenku pitbulteriéra. Když si ji majitel přišel vyzvednout, vysvětlil, že musel nečekaně od Albertu odjet pro dceru a na psa zapomněl.

Noční koncert

13. prosince

V noci po půl jedné obdržela městská policie stížnost ze sídliště 1. máje na rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Z uvedeného bytu se skutečně ozývala hlasitá hudba, která byla slyšet i před panelovým domem. Uživateli bytu trvalo dlouho, než strážníkům otevřel. Vysvětlil to hlasitou hudbou, že zvonek neslyšel. Byla mu uložena bloková pokuta a slíbil nápravu aby noční klid nerušil.


Byli požádáni o pomoc
6. prosince

V noci kolem jedné hodiny byli strážníci na žádost Policie ČR do nemocnice. Jejich úkolem byl dohled nad zdravotně indisponovanou osobou, která se při převozu zdravotnickou záchrannou službou chovala agresivně. Šlo u muže z Tušimic, který byl viditelně pod vlivem alkoholu. V přítomnosti strážníku byl muž v klidu a spolupracoval. Po vyšetření si muže převzala hlídka Policie ČR.

Zadrželi muže po kterém bylo vyhlášeno pátrání
5. prosince

Když v noci před osmou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici, všimli si strážníci muže, který odpovídal popisu osoby v pátrání. Vyzvali ho k prokázání totožnosti a potvrdilo se, že muž z Prunéřova je hledanou osobou. Muže, v současné době bez domova, si převzala Policie ČR. Využít donucovací prostředky nebylo potřeba.

Kamera ho odhalila

4. prosince

Kolem devatenácté hodiny zaznamenal obsluha kamerového dohlížecího systému v Chomutovské ulici mezi autobusovou zastávkou a 3.ZŠ skupinku mladíků z nichž jeden zapálil petardu a hodil ji směrem k lavičkám, kde explodovala. Strážníci ho dle popisu na místě zadrželi. Poučili ho, kdy se smí zábavní pyrotechnika  používat (Silvestr a Nový rok). Na místo se dostavila babička chlapce, která ho má v péči. Chlapec strážníkům uvedl, že petardu dostal od kamaráda. O případu byl informován odpor sociálních věcí.

Kradl „ve velkém“
3. prosince

Dopoledne po jedenácté hodině byl hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána k Lidlu, kde mělo dojít ke krádeži a podezřelý se pokusil o útěk. Zadržený muž z Perštejna vynesl z prodejny tašku plnou zboží za které nezaplatil. Ke krádeži se přiznal. V tašce se nacházelo také kradené zboží z předchozího dne. Celková škoda byla ve výši 3 985 Kč. Případ si převzala Policie ČR.


Přespávali v cizím
24. listopadu

Když hlídka městské policie prováděla dopolední kontrolu v Žatecké ulici, oslovila je starší žena a oznámila, že si při venčení psa všimla vymlácených cihlových výplní oken v zadní části objektu, které bránily vstupu nežádoucích osob. V minulosti se v tomto domě usazovaly osoby bez domova. Strážníci zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. Společně s Policií ČR byla provedena kontrola nemovitosti a byly zde nalezeny tři osoby z Kadaně, Radonic a Prunéřova. Nezvaní obyvatelé uvedli, že zde pouze přespávají. Případ dořeší Policie ČR.

Za ukradené zboží koupil alkohol

23. listopadu

Večer kolem půl osmé byla hlídka městské policie vyslána do Lidlu, kde měl být zadržen muž podezřelý z krádeže. Po příjezdu strážníků se snažil z místa utéci, ale to se mu nepodařilo. Muž ze Spořic odcizil 12 lahví biooleje  v celkové hodnotě 1918 Kč. Ke krádeži se přiznal a uvedl, že odcizené zboží zpeněžil a za peníze si koupil alkohol. Před měsícem byl propuštěn z výkonu trestu. Případ si převzala Policie ČR.

Kamera ho usvědčila
23. listopad

Krátce po poledni obdržela městská policie telefonické upozornění, že v Sukově ulici se ve vozidle nachází muž, který je „divně zkroucený“ a nehýbá se. Strážníkům po příjezdu na místo chvíli trvalo, než muže probudili. Z muže byl cítit alkohol a jevil známky opilosti. Muž z Kadaně na vyzvání místo dokladů podával hlídce tabák a svůj mobil. Uvedl, že si nepamatuje, co vše vypil. Orientační dechová zkouška ukázala 3,36 promile alkoholu v krvi. Nejprve tvrdil, že pod vlivem alkoholu neřídil. Záznam z dohlížecího kamerového systému však potvrdil něco jiného. Případ si převzala Policie ČR.  


Potřeboval pomoc
21. listopadu

Ráno před sedmou hodinou byla městská policie upozorněna na muže, který upadl na Studentském náměstí. Muž, který při příjezdu strážníků seděl na zemi, si stěžoval, že se mu špatně dýchá. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na ošetření do nemocnice.

Hádka vyburcovala občany

20. listopadu

Odpoledne před druhou hodinou obdržela městská policie upozornění, že ve Lázeňské ulici se nějaký muž chová hrubě a agresivně k ženě. Strážníci zjistili, že zde došlo ke slovní rozepři mezi  mužem z Prunéřova a jeho přítelkyní z Habartova. K fyzickému napadení nedošlo. Strážníci oba poučili a následně se dvojice rozešla každý jiným směrem.

Ležela na silnici
19. listopadu

V noci před půl jednou prováděla hlídka kontrolu v Poštovní ulici. Nedaleko hospody si všimla ležící ženy uprostřed vozovky. Žena strážníkům řekla, že se při pádu udeřila do hlavy. Jiné viditelné zranění neměla. Jelikož nebylo možné vyloučit vnitřní poranění, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která si ženu převzala.

Hledal útočiště v bytovém domě

18. listopadu

Ráno ve čtyři hodiny byla městská policie telefonicky upozorněna, že v domě v Sukově ulici se nachází neznámé osoba, pravděpodobně jde o bezdomovce. To se také potvrdilo. Muž zde spal. Strážníci ho probudili a by ze společných prostor domu vykázán. K poškození majetku ani kl jeho znečištění nedošlo.

Vyházela nábytek plný štěnic rovnou z okna

17. listopadu

Ráno po páté hodině byla hlídka městské policie vyslána na sídliště Na Podlesí, kde mělo docházet k vyhazování nábytku z okna ve 2. patře. Žena z uvedeného bytu strážníkům řekla, že se moc omlouvá za rušení sousedů.  Na vysvětlenou svého počínání jim sdělila, že musela situaci řešit radiálně a postel s matrací vyhodit poté, co zjistila, že má v nábytku štěnice. Nábytek nechtěla přemístit přes chodbu, aby náhodou nezamořila štěnicemi celý vchod. Dále uvedla, že následující den bude řešit odvoz vyhozeného nábytku.


Skončil v péči lékařů
12. listopadu

Odpoledne před třetí hodinou byla městská policie upozorněna na muže se psem, který se potácel po Chomutovské ulici. Strážníci na místě zjistili, že jde o muže ze Spořic. Řekl, že je dobře že městská policie přijela jelikož chtěl skočit pod auta a chtěl se zabít. Jako důvod uvedl, že už několik dní jdou po něm Romové a sám neví proč. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která muže převezla na vyšetření.

Ztracené boty
11. listopadu

Odpoledne před jednou hodinou řešili strážníci sousedský spor v domě v Chomutovské ulici.  Sousedi měli mezi sebou slovní rozepři kvůli věcem, které jsou volně přístupné ve vchodě. Muž, který strážníky přivolal uvedl, že zde žije již 8 let a ztratily se mu boty, které měl za dveřmi bytu. Obvinil z toho souseda. Ten to popřel a ujistil, že nikdo z jeho rodiny uvedené boty nemá. Nakonec se situace uklidnila a oba muži již nechtěli případ dále řešit.

Mládež rušila obyvatele sídliště
10. listopadu

Odpoledne kolem páté hodiny se na městskou policii obrátil předseda SVJ ze sídliště Na Podlesí. Podle něj obyvatelům domu vadí ustavičné shlukování skupiny mladých, kteří ruší okolí hudbou a podobně. Strážníci na místě zastihli skupinku mladíků, ale k žádnému protiprávnímu jednání nedocházelo. Přesto mladíky upozornili, že lidem jejich přítomnost vadí a požádali je aby si našli jiné místo ke scházení. Situace by se tak uklidnila. Mladíci s tím souhlasili.

Obtěžoval servírku

8. listopadu

Před půlnocí byla městská policie přivolána do baru v ulici Jana Švermy, kde nějaký muž obtěžoval servírku. Žena strážníkům uvedla že dotyčný muž před jejich příjezdem z baru odešel. Byl opilý, vlezlý a obtěžoval ji sexuálními narážkami. Provozovatel baru ukázal strážníkům kamerový záznam aby byla známa jeho podoba. Následné pátrání v okolí ale výsledek nepřineslo.

Další černá skládka

7. listopadu

Odpoledne po dvanácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v oblastí průmyslové zóny Královský vrch. U vodojemu objevili strážníci černou skládku. Po jejím zdokumentování byl nález nahlášen na odbor životního prostředí.


Vozidla musí odstranit
1. listopadu

Po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána na Strážiště, kde mělo dlouhodobě stát na parkovacích místech několik odstavených vozidel bez platné technické kontroly.  Na výše uvedená vozidla byla vylepena k výzva k jejich odstranění do 30. 12. 2023. Pokud se tak nestane bude věc postoupena správnímu orgánu.

Zavolala o pomoc
31. října

Před devatenáctou hodinou se na městskou policii obrátila žena s žádostí o pomoc. Její manžel upadl na WC a samo ho nedokáže zvednout. Strážníci dorazili do bytu v Golovinově ulici. Její manžel nebyl schopen se sám bez pomoci vstát a dojít do postele. Strážníci mu pomohli. Muž je nemocný a právě se vrátil z nemocnice. Manželka není schopna se sama o něj postarat. Bude o tom informován odbor sociálních věcí.

Prý si jen zapomněl doma kartu
30. října

Odpoledne po půl čtvrté řešili strážníci krádež v Kauflandu. Podle ostrahy muž prošel pokladnami bez placení a odnesl si 3 kg klobás v hodnotě 777 Kč. Muž se Slovenska tvrdil, že si zapomněl platební kartu a zjistil to až u samoobslužné pokladny, kde uhradil pouze láhev Coly. Celá věc bude předána správnímu orgánu k dořešení.

Nebyl lhostejný
29. října

V 16 hodin na městskou policii obrátil muž a tvrdil, že v Golovinově ulici stojí vozidlo, ve kterém je zavřená žena a pravděpodobně upadla do bezvědomí. Klepal na okno a žena nijak nereagovala. Po příjezdu strážníků žena v autě reagovala normálně. Vysvětlila jim, že v autě usnula. Byla v pořádku a lékařské ošetření nepotřebovala.


Narazil do lampy
19. října

Odpoledne po jedné hodině, když hlídka městské policie prováděla kontrolní činnost v ulici Jana Švermy, strážníky zastavil muž ze Sokolova, který přivezl zboží do jedné z provozoven. Uvedl, že při couvání nákladním vozidlem narazil do lampy, která se nárazem poškodila. Na místo byla přivolána Policie ČR a informace o poškození byly předány příslušnému odboru městského úřadu.

Po přespání venku nemohl chodit
18. října

Dopoledne před jedenáctou hodinou zaměstnal městskou policii bezdomovec, který se v tu dobu nacházel v Chomutovské ulici. Strážníkům si postěžoval, že celou noc spal venku před vchodem a teď nemůže chodit. Strážníci se přesvědčili, že se muž neudrží na nohou, které se mu klepaly. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba.

Hodně pozdní návrat
16. října

V noci před jedenáctou hodinou se na městskou policii telefonicky obrátil muž z Klášterecké ulice, který tvrdil, že se nemůže dostat do svého bytu, ve kterém by měla být jeho družka se dvěma dětmi. Bojí se, zde se jim něco nestalo. Po zaklepání na dveře uvedeného bytu strážníkům otevřela družka oznamovatele, které klepání probudilo. Řekla jim, že její druh se domů dostavil po čtyřech dnech, a pustila ho domů.

Problémy v rodině
14. října

Večer kolem půl desáté řešili strážníci nesrovnalosti v rodině, která žije v domě v Chomutovské ulici. Žena, která městskou policii přivolala, strážníkům řekla, že zeť, který žije s její dcerou je pod vlivem alkoholu a v bytě se začal chovat hrubě. Po příjezdu strážníků byl již v klidu. Uživatelka bytu jim sdělila, že bytě může zůstat, že si jeho odchod nepřeje. Strážníci muže poučili a upozornili aby ve svém nezvladatelném chování nepokračoval. Muž to slíbil a řekl, že půjde spát.


Nemocný muž utekl z domova
8. října

Večer kolem půl deváté přijala městská policie telefonické oznámení, že v blízkosti obchodního domu Albert se pohybuje zmatený starší muž, který moc nekomunikuje. Strážníci se proto  rozhodli na místo přivolat zdravotnickou záchrannou službu. Ta rozhodla, že muž bude převezen na vyšetření do nemocnice. Strážníci se spojili s manželkou muže, která jim sdělila, že manžel je nemocný a utíká z domova. Situaci již řeší s příslušným úřadem.

Srazila značku a ujela
7. října

V půl druhé odpoledne byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo dojít k dopravní nehodě. Osobní vozidlo srazilo dopravní značku a poté z místa ujelo. Oznamovatel strážníkům uvedl, že jeho syn byl svědkem nehody a zaznamenal ji na mobil. Vozidlo se strážníkům podařilo díky tomu najít. Za volantem byla řidička z Klášterce nad Ohří. Případ si převzala Policie ČR.

Rušení nočního klidu
6. října

V noci po desáté hodině byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o hlasitou reprodukovanou hudbu. Žena, která byla v bytě spolu s několika dalšími osobami hudbu ztlumila a přislíbila, že se to nebude opakovat.

Pytláci u řeky
4. října

Ráno před půl devátou se na městskou policii obrátil zástupce rybářské stráže, že u řeky sedí dva muži, které podezírá z pytláctví. Byla mu poskytnuta asistence. Strážníci prověřili totožnost obou mužů a zda nemají záznam v rejstříku trestů. Zjištěné nedostatky byly řešeny rybářskou stráží.


Hudba v baru se volajícímu zdála hlasitá
30. září

Po půlnoci přijala městská policie telefonické oznámení, že v baru v ulici Kpt. Jaroše dochází k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili, že v baru hrála hudba, ale ven nešla slyšet. Přesto se spojili s obsluhou baru, kterou poučili a ta hudbu ještě ztišila. Žádné protiprávní jednání na místě zjištěno nebylo.

Za zboží nechtěl platit
29. září

Dopoledne před desátou hodinou na žádost Policie ČR byla hlídka městské policie vyslána do prodejny Albert, kde byl přistižen muž, který se pokusil projít před pokladnu ani by za vybrané zboží zaplatil. Muž z Kadaně se k činu doznal. Celkový výše škody byla 285 Kč (dva deodoranty). Byla mu uložena bloková pokuta.

Stěžovala si na psa, který močí z balkonu
28. září

Večer v 19 hodin byla hlídka městské policie vyslána do ulice U Stadionu. Oznamovatelka si stěžovala na sousedku v bytě nad ní, která svého psa pouští na balkon. Pes vždy močí dolů z balkonu a moč stéká i na prádlo, které má na balkoně pověšené. Majitelka psa obvinění popřela. Nemohla ale doložit potvrzení o jeho očkování, čipování a potvrzení o zaplacení stanoveného poplatku za psa. Údajně je nemohla najít. Bude provedena opětovná kontrola v průběhu 14 dní.


Chtěl levnější papriky
26. září

Odpoledne kolem půl třetí byla městská policie přivolána do Kauflandu aby vyřešila případ drobné krádeže. Dopustil se jí starší muž, který po zvážení paprik k nim další dvě přidal. Byl na to ostrahou upozorněn. Špatně navážené zboží pak pronesl přes pokladnu a způsobil tak škodu ve výši 23 Kč. Byla mu uložena bloková pokuta.

Napadení psa odhalilo další prohřešek
25. září

Večer před devátou hodinou byla městská policie vyslána do Chomutovské ulice, kde došlo k napadení psa druhým psem. Žena, která strážníky přivolala, uvedla, že když před domem venčila svého Yorkshira, přiběhl jiný větší pes, který byl na volno, a její ho psa napadl a zranil. Šlo o tržnou ránu na levé zadní noze cca 5 cm dlouhou. Strážníci provedli na místě šetření a útočícího psa se jim podařilo najít. Muž z Chomutova jim řekl, že psa pouze hlídá své matce. Šel z větším nákupem a proto měl psa na volno. Muži byla uložena bloková pokuta. Bloková pokuta byla uložena i majitelce psa za porušení vyhláška města, protože neměla svého psa řádně ohlášeného.

Hlučná oslava narozenin
23. září

V noci po desáté hodině byli strážníci přivolání do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Uživatelka bytu, ze kterého vycházel hluk, strážníkům sdělila, že zde slaví narozeniny a neuvědomila si kolik je již hodin. Hudbu hned ztišila. Dostalo se jí poučení.

Spletl si dveře
22. září

Přibližně v 11 hodin  dopoledne se na policii obrátila žena z domu v Chomutovské ulici, který se chtěl dostat do jejího bytu. Strážníci prošli celé schodiště a v posledním patře zastihli podnapilého muže, který odemykal dveře od bytu. Uvedl, že si spletl dveře a několik pater níže se pokoušel zastrčit klíč do zámku. Když mu to nešlo, tak si uvědomil svůj omyl a šel dál. Vystrašené ženě se za své pochybění omluvil.  


Kontrolovali rybáře
14. září

Strážníci společně s členy rybářské stráže prováděli před začátkem půlnoci noční kontrolu břehu řeky Ohře od kostela Stětí sv. Jana Křtitele až po oblast pod františkánským klášterem. Během společné kontroly nebyly zjištěny žádné závady ani osoby, které by prováděly neoprávněný rybolov. Strážníky doprovázel také služební pes.

Voda vytápěla byty
9. září

Ráno po půl sedmé dorazilo na městskou policii oznámení, že ve čtvrtém patře domu v Chomutovské ulici teče voda a vyplavuje spodní byty. Uživatelka uvedeného bytu o ničem nevěděla. Strážníkům se ale podařilo zjistit, že voda teče ze záchodu a následně vodu uzavřela. Kontaktován byl majitel bytu, který sdělil, že je mimo Kadaně a vše bude řešit následující den.

Přestupek i alkohol
6. září

Když večer před osmou hodinou prováděla hlídka kontrolu v Chomutovské ulici, strážníci si všimli stojícího vozidla, které porušilo dopravní předpisy. Při příjezdu si strážníci všimli, že přes otevřené okénko u spolujezdce strká do auta plechovku piva. Po dotazu se řidič přiznal, že před jízdou požil alkoholické nápoje, které zde chtěl dopít. Orientační dechová zkouška ukázala 0,63 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala policie ČR.

Ulevoval si na veřejnosti
3. září

V půl jedné odpoledne byla městská policie upozorněna na muže, který měl močit na veřejnosti poblíž popelnic v Chomutovské ulici. Strážníci zjistili, že se jedná o muže z Kadaně. Dostalo se mu poučení a byla mu uložena bloková pokuta


Sama by domů nedošla
31. srpna

Večer před osmou hodinou přijala městská policie  telefonické oznámení, že v ulici Jana Švermy se nachází žena, která nezvládá chůzi, padá a je od krve. Strážníci na uvedeném místě ženu z Kadaně zastihli. Byla pod vlivem alkoholu, co strážníkům sama potvrdila. Měla viditelné poranění obličeje, ale lékařské ošetření odmítla. Strážníci ji i s jejím psem doprovodili do místa bydliště. Kabelku, kterou údajně ztratila, se najít nepodařilo.

Auto mu znečistili při sekání
30. srpna

Dopoledne po desáté hodině řešila městská policie případ znečištění vozidla, ke kterému došlo během v ulici Jana Roháče během sekání trávy. Majitel vozidla tvrdil, že mu to způsobila vozidla TS Kadaň.  Po dotazu strážníků na TS Kadaň bylo přislíbeno, že mu vozidlo umyjí, pokud je do jejich areálu doveze.

Prý ji ruší sousedka
29. srpna

V noci kolem třetí hodiny se na městskou policii obrátila žena z domu v ulici Na Podlesí. Stěžovala si, že z bytu od sousedky se ozývají hlasité rány a slyšela od ní také klepání. Po příjezdu strážníků byl v domě klid. Zmíněná sousedka jim řekla, že ničím nebouchá a že  spala.

Noční koncert
25. srpna

Kolem půlnoci si obyvatelé sídliště Na Podlesí stěžovali, že na lavičce směrem ke Klášterecké ulici se nachází skupina lidí, kteří hlasitě zpívají a hrají na kytaru. Při příjezdu strážníci již z dálky slyšeli hlasitý řev, který doprovázela hra na kytaru. Vzhledem k věku jedné z osob byl případ předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu.


Zloděje kola dopadli díky všímavým občanům
20. srpna

Před polednem strážníci společně s Policií ČR pátrali po ukradeném kole. Svědkyně z Kadaně spolu se svým manželem jim sdělila, že ví, kde se nachází muž, který kolo ukradl. Natočila ho i na telefon. Na uvedeném místě se muž, který odpovídal vzhledem osobě zaznamenané na videu, skutečně nacházel. Případ dořeší Policie ČR.

Hlasitý hovor rušil noční klid
19. srpna

V noci před jedenáctou hodinou bylo na městskou policii telefonicky oznámeno, že v ulici Na Podlesí dochází k rušení nočního klidu. Strážníci na místě zjistili, že na místě se nachází tři mladíci, kteří si hlasitě povídali. Strážníci je poučili, že tím ruší noční klid. Mladíci slíbili okamžitou nápravu a bylo doporučeno aby se přesunuli na jiné místo, kde nikoho rušit nebudou.

Zákazník na podmínky akce nedbal

17. srpna

Před polednem museli strážníci řešit problém, který měla obsluha se zákazníkem v prodejně Penny. Naložil si plný nákupní vozík piv v plechovkách, které byly v prodejní akci, ale v omezeném množství. Zákazník se ale dožadoval prodeje všech najednou. Nechtěl pochopit podmínku prodeje  a se strážníky se odmítal bavit ani nechtěl prokázat svoji totožnost. Ke zjištění totožnosti byl proto předveden na Policii ČR. Přitom kladl aktivní odpor a musely být použity donucovací prostředky. Věc dořeší příslušný správní orgán.


Šli spolu na pivo a pak se pohádali
16. srpna

Večer před půl sedmou byla městská policie přivolána k k Lidlu, kde mělo dojít k potyčce dvou sob z nich jedna byla na invalidním vozíku. Strážníci zjistili, že se obě osoby znají a byly předtím spolu na pivě, a poté došlo k hádce, za kterou byla ztráta peněz. Případ si  převzala Policie ČR.

Dopadli ho brzy
14. srpna

Když večer před osmou hodinou prováděla motohlídka kontrolu v Chomutovské ulici, strážníci zaregistrovali muže z Kadaně, po kterém bylo 13. srpna vyhlášeno pátrání. Strážníci ho zadrželi a muž se ani nepokusil o útěk. Byl předán Policii ČR.

Znalost němčiny se hodila
13. srpna

Ráno před půl osmou byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána ke kruhovému objezdu u Královského vrchu, kde došlo k nehodě cyklisty. Na místě již byla zdravotnická záchranná služba. Šlo o cyklistu z Německa, který spadl z kola. Neuměl česky a proto byla nutná asistence strážníka, který němčinu ovládá. Asistoval i při převozu muže do nemocnice. Poté, co byl muž z nemocnice propuštěn došetří případ dopravní policie.

Rušila noční klid
12. srpna

V noci po jedenácté hodině přivolala strážníky do domu v Chomutovské ulici žena, kterou rušila hluk z jiného bytu. Uživatelka uvedeného bytu byla upozorněna, že ruší noční klid a poučena o tom, jaké ji hrozí sankce, pokud se bude případ opakovat.

Urážela hosty
11. srpna

Večer před devatenáctou hodinou byli strážníci vysláni do baru v ulici Kpt. Jaroše, kde ženě nechtěli nalít. Strážníci zjistili, že jde o ženu z Klášterce nad Ohří. Otravovala hosty a slovně je urážela. Pod dohledem městské policie zaplatila útratu a z baru odešla.


Na ubytovnu v doprovodu strážníků
24. července

Po šestnácté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu sídliště Na Podlesí. Strážníci si povšimli muže ležícího na chodníku. Muž byl při vědomí, ale nebyl schopen koordinovat svoje pohyby a mluvil nesrozumitelně. Příčinou bylo požití alkoholu. Dechová zkouška ukázala 3,22 promile v krvi. Strážníci muže doprovodili do místa bydliště, na nedalekou ubytovnu. Byla mu uložena bloková pokuta.

Dočkala se pomoci
24. července

V noci před jedenáctou hodinou byla hlídka městské policie přivolaná ke Kauflandu, kde se podle oznamovatelky z taxislužby měla pohybovat zmatená stará paní. Jak strážníci zjistili, šlo o ženu, která trpí stařeckou demencí. Díky místní znalosti strážníci kontaktovali jejího vnuka, který byl ale momentálně na dovolené v zahraničí. Dokázal však zajistit osobu, která si pro babičku přišla a dovedla ji v pořádku domů.

Zapomněl se v obchodě
21. července

Večer před desátou hodinou byla hlídka městské policie přivolána do Lidlu. Při odchodu personálu z prodejny a jejím uzamčení se spustil poplach. Spustil ho zákazník, který se v prodejně zdržel a nyní nevěděl jak se dostat ven. Přitom se mu podařilo omylem spustit hlásič požáru a přivolat hasiče. Když se muž dostal ven, strážníci zjistili, že se jedná o cizince. Sdělil jim, že  nevěděl, že se prodejna zavírá a když zhaslo světlo, tak se snažil z prodejny dostat a hledal východ.


Hlasitá hudba rušila
20. července

Večer před sedmou hodinou byla hlídka městské policie na žádost Policie ČR vyslána na sídliště Na Podlesí, kde se z dětského hřiště ozývala hlasitá hudba. Na hřišti se nacházela skupina dětí ve věku 10 až 12 let, kteří si zde hrály a poslouchaly hudbu. Strážníci přítomné upozornili, že tím  ruší lidi v okolí a ti hned hudbu vypnuli.

Kamarád bydlí jinde

19. července

Půl hodinu před půlnocí byla hlídka městské policie přivolána do Chomutovské ulice, kde měly dvě osoby zvonit na zvonky a dobývat se do vchodu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže s bydlištěm v Hořovičkách a ženu z Prunéřova. Muž se chtěl dozvonit na svého kamaráda, ale spletl si zvonek. Dotyčnému člověku se omluvil a místo v doprovodu ženy opustil.

Všímavý občan

18. července

Odpoledne kolem půl čtvrté zastavil hlídku městské policie kolemjdoucí muž, který strážníky upozornil na závodu na krycím pletivu popelnicového stání, která ohrožuje lidi při vynášení odpadu. Strážníci po prověření situace místo označili páskou aby nedošlo ke zranění osob než bude závada odstraněna.

Odjel záchrankou

12. července

V noci po jedné hodině byla hlídka městské policie přivolána do domu na sídlišti Na Podlesí, kde se měla v jednom vchodě nacházet cizí osoba. Šlo o muže, který zde spal. Po probuzení se choval zmateně. Strážníkům sdělil, že se léčí na epilepsii a jelikož je bezdomovec, tak léky již nemá. Orientační dechová zkouška ukázala 3,08 promile alkoholu v krvi. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která si muže převzala k ošetření.  


Hlasitá televize
12. července

V noci před druhou hodinou si obyvatel domu v Chomutovské ulici postěžoval na rušení nočního klidu. Strážníci se s uživatelem uvedeného bytu. Ten jim řekl, že měl hlasitě puštěnou televizi. Dostalo se mu poučení o rušení nočního klidu. Následně přislíbil, že televizi vypne a v bytě bude klid.

Zavolala o pomoc

10. července

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátila s žádostí o pomoc žena z Kadaně. Její manžel spadl a ona mu nemůže přes snahu pomoci vstát. Strážníci, kteří na místo dorazili, pomohli muži vstát. Muž si nestěžoval na bolest a lékařské ošetření odmítl. Pouze upadl. Vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu má problém schůzí. Strážníkům se za pomoc dostalo poděkování.

Ohně uhasili
8. července

Večer kolem po půl sedmé byla městská policie upozorněna, že na cyklostezce v Prunéřově se má zdržovat velký počet osob a jsou zde založené tři ohniště. Strážníci na místě zajistili, aby přítomní ohniště uhasili a dostalo se jim poučení. Hlídka místo opustila až poté, co zkontrolovala zda jsou ohniště řádně uhašena.

Auto srazilo psa, ale ten poté utekl

7. července

V noci po desáté hodině přijala městská policie oznámení, že v ulici Kpt. Jaroše před obchodem Penny mělo dojít k dopravní nehodě, když osobní auto srazilo psa. Řidič vozidla strážníkům vylíčil, že když tudy projížděl, tak mu pod auto vběhl pes. Po srážce chvíli ležel, ale pak vstal a utíkal směrem k Prioru. Za celou dobu se ke psovi nikdo nepřihlásil.

Hlučná skupina na mole
4. července

V noci před půl dvanáctou přijala městská policie oznámení o rušení nočního klidu. Hluk vycházel od mola. Na místě strážníci zastihli skupinku cizinců, kteří již při jejich příjezdu hlasitou hudbu puštěnou neměli. Dvě osoby se koupaly v řece. Po vyzvání se přítomní odebrali domů


Vymlouvala se, že v helmě nevypadá dobře
20. června

V podvečer před osmou hodinou u dětského hřiště „Lanáček“ neunikla pozornosti mladistvá cyklistka, která na hlavě neměla nasazenou helmu. Byla upozorněna, že se dopustila přestupku. Dívka strážníkům zdělila, že neví, zda nadále bude používat ochranou helmu, protože v tom nevypadá dobře. Strážníci se spojili s jejím otcem, vše mu vysvětlili a za prohřešek byla uložena bloková pokuta.

Bar obyvatele v okolí ruší
18. června

V noci po půlnoci přijala městská policie upozornění, že v ulici Kpt. Jaroše má docházet k rušení nočního klidu ze zde otevřeného baru. Při příjezdu strážníků před barem nestál žádný člověk a v baru bylo několik osob. Strážníci provozovatele zařízení upozornili na stížnost občanů a připomněli, že podobné stížnosti se opakují. Provozovatel ztlumil hudbu a byl upozorněn, že pokud se bude opakovat, bude případ předán přestupkové komisi.

Ztracený batoh našli
17. června

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátila žena s prosbou, že na vlakovém nádraží v Prunéřově měl její syn zapomenout batoh s věcmi. Žena se v tu dobu nacházela v Perštejně a na nádraží v Prunéřově se nemohla dovolat. Strážníci provedli pěší kontrolu nástupiště a zapomenutý batoh se jim podařilo najít. Ženu informovali, že si ho může po návratu vyzvednout  na služebně.

Hlučná oslava
15. června

V noci po půl jedenácté bylo oznámeno rušení nočního klidu v Chomutovské ulici. V uvedeném domě strážníci po příjezdu slyšeli hlasitou hudbu z uvedeného bytu. Uživatel bytu byl upozorněn na rušení nočního klidu. Omluvil se a přislíbil ukončení oslavy a vypnutí hudby.


U převozu pacienta museli asistovat strážníci
14. června

Večer po půl osmé byla hlídka městské policie na žádost zdravotnické záchranné služby vyslána na centrální příjem Nemocnice Kadaň, aby strážníci asistovali u převozu pacienta do psychiatrické léčebny v Petrohradě. Během převozu nemusely být použity donucovací prostředky a pacient byl v pořádku předán lékařskému personálu v léčebně.

Kontrola rybářů

13. června

Na žádost místní organizace Českého rybářského svazu prováděla hlídka městské policie společně s členy rybářské stráže kontrolu na břehu řeky Ohře, která proběhla v nočních hodinách. Zkontrolováno bylo okolí malé vodní elektrárny a jezu v Želině a také oblast u vodní nádrže v Kadani. Během kontroly nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Odložené věci ženy uklidily

12. června

Odpoledne po druhé hodině byli strážníci přivoláni do Prunéřova, kde se u popelnice nacházela lednice a sedací pohovka. Oznamovatel uvedl i osoby, které zde věci odložily. Žena, které zde odložila pohovku, po poučení slíbila, že ji nechá odvést do sběrného dvora. Stejně tak sllíbila učinit další den druhá žena, které zde odložila lednici.

Koloušek skončil v záchranné stanici

11. června

Odpoledne před třetí hodinou obdržela městská policie informaci, že u cesty od Vinohrad směrem k řece se nachází zraněné srna. Strážníci na uvedeném místě nalezly mládě srny, které bylo při krajnici vozovky. Bylo slabé a nejspíše dehydrované, viditelné zranění ale nemělo. Jelikož na kolouška bylo saháno dalšími lidmi, strážníci kontaktovali pracovníky záchranné stanice v Chomutově, kteří si pro kolouška přijeli.


Návštěva rušila noční klid
31. května

V noci po desáté hodin se na městskou policii obrátili obyvatelé z domu v ulici Budovatelů, které rušil hluk vycházející z jednoho bytu. Strážníci zjistili, že se v něm nacházejí také dvě ženy, které na této adrese neměly trvalé bydliště. Bylo jim doporučeno, aby ženy místo opustily a nerušily noční klid. V případě opakování bude jejich případ předán na přestupkovou komisi.

S železným odpadem vzal i popelnici
30. května

Ráno kolem půl sedmé byla hlídka městské policie vyslána do Pokutické ulice, kde se měl pohybovat muž tahající žlutou popelnici. V popelnici měl železný odpad, který chtěl prodat ve sběrně. Popelnice se vrátila  na místo ve Dvořákově ulici, odkud byla odcizena a muži byla uložena bloková pokuta.

Pes na dětské hřiště nepatří
29. května

Večer před sedmou hodinou se na městskou policii obrátila žena, která strážníkům sdělila, že na dětské hřiště ve smetanových sadech přišla paní se psem, který se napil z pítka. Majitelka psa strážníkům vysvětlila, že po dlouhé procházce se psem mu chtěla dát napít. Psa měla na vodítku, ale neuvědomila si, že na hřiště nesmí.

K alkoholu chtěl přijít zadarmo

28. května

Večer kolem šesté hodiny byla městské policii nahlášena drobná krádež, ke které došlo v Kauflandu. Kamera zachytila muže jak si do batohu strká láhev s alkoholem. U pokladny ji však nezaplatil. Muž z Kadaně odcizil zboží v hodnotě 349,90 Kč a byla mu uložena bloková pokuta.


Vyčítal ji nepořádek v bytě
25. května

Večer po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde mělo v jednom z bytů docházet k fyzickému napadání. Strážníci se po příjezdu na místo spojili s oznamovatelkou. Tak jim sdělila, že jí její druh začal vyčítat nepořádek v bytě. O pomoc zavolala policii, aby jejího druha pomohla uklidnit. Strážníci oba poučili aby vzájemně ctili pravidla slušného chování. Muž řekl, že z bytu odchází ke svým rodičům. K újmě na zdraví ani majetku nedošlo.

Hádka rušila noční klid

23. května

V půl jedenácté v noci byli strážníci přivoláni do domu v Chomutovské ulici, kde  mělo docházet k rušení nočního klidu. Majitelka uvedeného bytu vysvětlila, že se doma pohádali a neuvědomovali si, kolik je hodin.

Cyklista havaroval
20. května

Odpoledne po půl páté byla hlídka městské policie vyslána  k dopravní nehodě, která se stala v Sukově ulici. Na místě již byla přítomná zdravotnická záchranná služba. Zraněný byl cyklista z Kadaně, který při odbočování z kruhového objezdu dostal smyk, který nezvládl a upadl na vozovku. Při pádu si zranil pravé koleno a pravou ruku. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Případ si převzala Policie ČR.

Mladí sprejeři

19. května

Dopoledne po desáté hodině byla městská policie upozorněna na dva mladíky, kteří sprejují na autobusové zastávce. Strážníci zjistili, že jde o dva chlapce (r. 2007 a 2009). Dali vše do původního stavu a byli poučení o dalším postupu, pokud se bude případ opakovat.


Nedával pozor
15. května řešili strážníci případ automobilu, který zaparkoval na místě  vyhrazeném dopravní značkou pro osoby se zdravotním postižením. Řidiči byla uložena bloková pokuta.

Sousedská hádka
14. května

Na žádost Policie ČR byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde mělo dojít ke slovní potyčce mezi sousedy. Strážníci na místě zjistili, že šlo o rozmíšku mezi mužem a ženou. Muž uvedl, že žena křičela na svoje děti a tím probudilo jeho dítě. Žena tvrdila, že děti jen okřikla, ale nekřičela a že jí muž slovně urážel. Strážníci obě rodiny uklidnili a poučili o sousedských vztazích.

Popíjel alkohol, kde neměl
12. května

Večer po osmé hodině upoutala hlídku městské policie skupinka lidí v lesoparku. Jeden z mužů popíjel tvrdý alkohol v místě, kde je to vyhláškou zakázané.. Ke strážníkům se choval arogantně a byl pod vlivem alkoholu. Orientační dechová zkouška ukázala 0,86 promile alkoholu v krvi. Za porušení vyhlášky mu byla uložena pokuta.

Skříň skončila, kde měla
11. května

Dopoledne v půl desáté byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Podlesí, kde někdo u kontejneru na smíšený odpad odložil velkou plechovou skříň.  Strážníkům se podařilo najít muže, který byl za to zodpovědný. Uvedl, že skříň zde pouze odložil a ji odveze na sběrný dvůr. Strážníci provedli odpoledne kontrolu, zda se tak opravdu stalo.

Stěžoval si na štěkot psa

9. května

Odpoledne po jedné hodině se na městskou policii obrátili muž, který si stěžoval na štěkot psa od sousedů. Strážníkům na místě uvedl, že nad nimi bydlí mladá rodina, která má malého pejska. Když nejsou doma, tak neustále štěká a on nemůže kvůli tomu po práci řádně spát. Pes v přítomnosti strážníků několikrát zaštěkal, ale nebylo to nijak intenzivní, jak oznamovatel popisoval. Uživatelé bytu nebyli doma. Muž i jeho manželka byli poučeni a dalším případném postupu.

Kolo se mu brzy vrátilo
8. května

Večer kolem půl deváté se na hlídku městské policie v ulici U Stadionu obrátil muž z Libědic a oznámil, že mu ze stojanu před prodejnou Lidl bylo odcizeno uzamčené jízdní kolo. O krádeži byly uvědoměny ostatní hlídky. Následně si strážníci v Chomutovské ulici všimli chlapce, který vedl kolo odpovídající popisu. Mladík z Prunéřova se ke krádeži přiznal. Podařilo se mu nastavit správnou kombinaci číselného zámku. Případ si převzala Policie ČR.


Kontrolovali hřiště
18. dubna

Odpoledne po druhé hodině prováděla hlídka městské policie kontrolu na chytrém hřišti v Polní ulici. Strážníci zjistili poškozené prkno u bludiště, které zajistili proti upadnutí. Strážníci dále zjistili ulomená dvířka od skříňky na hasicí přístroj z jedné i druhé strany u „bungru“. Ulomená dvířka naložili a odvezli na služebnu městské policie. Celé záležitost byla předána odboru životního prostředí.

Mytí na nevhodném místě

17. dubna

Dopoledne po desáté hodině byla hlídka městské policie upozorněna, že u zahrádek V Bystřici si u pramene vodního toku někdo umývá motorové vozidlo. Strážníci na místě zastihli muže z Chomutova, který do vozidla skládal pneumatiky. Sdělil jim, že si neumýval vozidlo, ale pouze pneumatiky. Dostalo se mu poučení a případ dořeší odbor životního prostředí.

Opět hlasitá hudba

16. dubna

V noci před jedenáctou hodinou byli strážníci vysláni do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Oznamovatelka jim ukázala byt, ze kterého hluk vycházel. Muž, který jim otevřel byl podnapilý a poslouchal nahlas hudbu. Byla mu uložena bloková pokuta.

Kontrolovali restaurace

15. dubna

V nočních hodinách provedly hlídky městské policie a Policie ČR kontrolu čtyř restauračních provozoven na území města. Během kontroly nebyly zjištěny žádné osoby v pátrání ani mladiství pod vlivem alkoholu.


V nemocnici mu bylo teplo
14. dubna

Ráno po páté hodině byla hlídka městské policie přivolána do nemocnice, kde se nacházel muž, který odmítal prostory nemocnice opustit, i přesto, že byl již dříve ošetřen a žádnou další péči nepotřeboval. Muž byl rakouské národnosti a strážníci se s ním dorozuměli anglicky. Muž jim vysvětlil, že odejít nechce, protože je mu tam teplo.  Doklady u sebe neměl a tak byl k prokázání totožnosti převezen na Policii ČR.

Hledal útočiště před chladem

12. dubna

Po půlnoci museli strážníci navštívit dům v Golovinově ulici, kde se v jednom vchodě nacházel muž, který procházel po chodbě a klepal na dveře.  Muže našli strážníci ležet mezi 6. a 7. patrem. Vysvětlil jim, že ze spal, protože je venku zima. Zraněný ani opilý nebyl. Po domluvě dům opustil. Když městská policie místo opouštěla, strážníci si všimli, že muž zamířil do jiného vchodu, kde zvonil náhodně na zvonky s nadějí, že ho někdo pustí dovnitř. Dostalo se mu poučení a nabídnuto přespání v Naději. Muž se přiznal, že má v Naději dluh a proto se tam vrátit nemůže.

Zaháněli koně

11. dubna

Ráno v půl deváté přišlo na městkou policii oznámení, že na silnici směrem na Pokutice se pohybují dva nezajištění koně. Strážníci nejprve za pomoci výstražných světel u služebního vozidla označili překážku v provozu a poté zahnali koně ze silnice na přilehlou louku. Prostřednictvím dispečinku byla kontaktována majitelka koní, která se dostavila na místo. Za asistence strážníků dovedla koně do ohrady, kde si je zajistila.

Kamera opět jako svědek

10. dubna

Po osmnácté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici se k popelnicovému stání ukládá nadměrný odpad. Šlo například o vnitřní dveře, součástí skříně, torzo pračky, TV a podobně. Strážníci i na základě místní znalosti zjistili, ze které domácnosti odložený odpad pochází. Žena z této domácností se přiznala, že odložené věci jsou její a k jejích výnosu a uložení k popelnicovému stání využila své nezletilé děti. Byla poučena kam tyto věci správně patří (sběrný dvůr) a slíbila, že odložený odpad odklidí.

Málem spadla pod auto

8. dubna

Dopoledne po jedenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána na silnici směrem na Tušimice k Jezerce. Podle oznamovatelky měla po vozovce jít zřejmě podnapilá žena, která ji  málem spadla pod vozidlo. Na místě již byla hlídka Policie ČR, která se ženou cizí národnosti komunikovala. U sebe neměla žádné doklady a bylo nutné ověřit její totožnost.


Usnul za volantem
27. března

Večer po osmé hodině obdržela městská policie telefonické oznámení o dopravní nehodě v Sukově ulici. Když strážníci dorazili na místo, muž, který stál vedle, vozidla uvedl, že vozidlo řídil. Podle svých slov zřejmě usnul před kruhovým objezdem a dále si nic nepamatuje. Vozidlo přejelo kruhový objezd v přímém směru a následně nabouralo do plotu. Řidič se dále strážníkům přiznal, že je pod vlivem alkoholu, měl několik piv. Byl mu také uložen zákaz řízení. Případ si převzala Policie ČR.  

Usnul na WC

27. března

Městská policie byla během dne upozorněna na opilého muže na veřejném WC, který zde usnul při konání velké potřeby. Strážníci muže, jehož totožnost je jim dobře známa, probudili. Muž zvládal chůzi a místo opustil.

Po krádeži alkoholu skončil na policii

25. března

Odpoledne po druhé hodině byla z prodejny Kaufland nahlášena drobná krádež. Dopustil se jí muž ze Zábřehu, který odcizil láhev tvrdého alkoholu v ceně 489 Kč. Schoval jí do brašny a bez placení prošel před pokladnu. Strážníci při ověřování totožnosti pachatele zjistili, že muž je hledanou osobou a byl převezen na Policii ČR.

Měl starost o maminku

24. března

Odpoledne před třetí hodinou se na městskou policii obrátil muž s žádostí o pomoc, protože měl starost o svoji maminku. Ta se vrátila po hospitalizaci v nemocnici domů a nebere mu telefon. Na uvedenou adresu byla vyslána hlídka městská policie. Strážníkům se podařilo se ženou spojit. Řekla jim, že se synem mluvila ráno a pak si chtěla odpočinout, tak spala. Následně strážníci vyrozuměli syna, že je maminka v pořádku.

Hudba z auta rušila noční klid

23. března

V noci po jedenácté hodině si obyvatel domu v Chomutovské ulici stěžoval na rušení nočního klidu. Strážníci na uvedeném místě nalezli zaparkovaný automobil, ze kterého se ozývala hlasitá hudba. Uvnitř vozidla se nacházeli dva mladíci v podnapilém stavu. Uvedli, že vozidlo patří otci jednomu z nich. Za rušení nočního klidu jim byla uložena bloková pokuta.


Byla to jen oslava narozenin
12. března

Kolem devatenácté hodiny obdržela městská policie upozornění, že v domě v Chomutovské ulici dochází v jednom z bytů k hádce. Po příjezdu na místo oznamovatelka nasměrovala strážníky k jednomu z bytů. Uživatelka bytu strážníkům sdělila, že slaví narozeniny a vše je v pořádku.

Domácí hádka

11. března

Odpoledne po půl druhé hodině byla hlídka městské policie vyslána do Chomutovské ulice, kde se z jednoho bytu měl ozývat křik a rány. Oznamovatelka ukázala strážníkům zmíněný byt, se kterým sousedí a tak vše slyší. Při příchodu k bytu také strážníci slyšeli hluk a hlasitý řev, který svědčil o hádce. Žena, která strážníkům otevřela, jim sdělila, že je v bytě v podnájmu zhruba 3 měsíce. Dnes se pohádala se zetěm. Žádná škoda nevznikla ani nedošlo k ublížení na zdraví. Aktérům hádky se dostalo poučení.

Už to nemohl vydržet

9. března

Odpoledne před třetí hodinou obdržela městská policie upozornění, že v Chomutovské ulici močí nějaký muž na fasádu domu. Oznamovatelka strážníkům sdělila, že když muže napomenula, tak ji začal nadávat. Podle popisu strážníci muže z Klášterce nad Ohří dostihli ve Školní ulici. Přiznal, že si za domem ulevil a dále řekl, že se oznamovatelce za močení omluvil, protože to nemohl vydržet. Oba aktérům se dostalo poučení, jak se v podobných případech zachovat.


Pálil kabel
7. březen

Dopoledne kolem desáté hodiny byla hlídka městské policie vyslána do Prunéřova, kde mělo údajně docházet k pálení kabelů. Muž, který kabel o délce cca 30 cm pálil se omluvil a strážníkům řekl, že si neuvědomil, že se tam nesmí pálit. V době příjezdu hlídky již na místě žádná oheň nebyl a místo bylo uklizené. Muž se dostalo poučení.

Dobrý skutek se mu vymstil

6. března

Večer po sedmé hodině byli strážníci vysláni do domu v Golovinově ulici, kde se nacházel muž, který tam křičí nemá tam co dělat. Oznamovatel strážníkům řekl, že muž stojí na chodbě, bouchá na dveře sousedovi a chce jít k němu do bytu. Obyvatel onoho bytu strážníkům sdělil, že minulý týden onoho muže, který neměl kam jít, vzal bydlet k sobě. Jelikož se ale neumí chovat, už ho u sebe nechce a přeje si aby odešel.  Muž si následně sbalil svoje osobní věci a místo v klidu opustil.

Spletl si patro

4. března

V noci před půlnocí byla hlídka městské policie vyslána na sídliště 1. máje, kde se měl neznámý muž dobývat do cizího bytu. Strážníci po příjezdu zjistili, že se jedná o muže z Kadaně. Muž byl v podnapilém stavu a spletl si patro. Strážníci muže dovedli do jeho bytu.

Všimli si závad

3. března

Když hlídka městské policie dopolední kontrolu na dětském hřišti v Polní ulici, zjistili strážníci několik závad (Uvolněné spodní prkno u bludiště, díra v podlaze u pódia a vyvrácený dřevěný sloupek lanového zábradlí). O zjištěných závadách byl informován odbor životního prostředí.


Myslel, že ho někdo sleduje
22. února

Před šestnáctou hodinou řešili strážníci na žádost Policie ČR případ muže, který se nacházel v zahradní kolonii pod hvězdárnou a bál se, že ho někdo sleduje. Na otázku strážníků potvrdil, že den předtím požil drogu. Strážníci ho ujistili, že ho nikdo nesleduje, že za jeho stav může požití zmíněné drogy. Muž je požádal aby ho doprovodili zpět na zahradu a mohl si vzít svoje věci a odejít. Lékařské ošetření vyžadováno nebylo.

Zabral místo invalidům

21. února

Odpoledne v půl čtvrté řešili strážníci vozidlo, která zaparkovala na vyhrazeném místě pro invalidy v Chomutovské ulici. Řidiči byla uložena bloková pokuta.

Kopal do aut

19. února

V noci před desátou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolu v Chomutovské ulici. Strážníci zaslechli rámus a hluk. Na místě, odkud se hluk ozýval, přistihli dva muže, kteří byli zjevně pod vlivem návykových látek a jeden z nich kopal do zaparkovaných aut. Později bylo zjištěno poškození pěti vozidel. Při předvedení na Policii ČR kladl aktivní odpor, strážníkům vyhrožoval a vulgárně urážel. Později se přiznal, že vozidla úmyslně poškodil.

Narazil do lampy

18. února

V půl jedné v noci si službu konající hlídka povšimla již z dálky auta v Chomutovské  ulic, které mělo zapnuty výstražná světla. Jak strážníci na místě zjistili, vozidlo narazilo do lampy veřejného osvětlení. Řidič se strážníky komunikoval, ale byl viditelně pod vlivem alkoholu. Potvrdila to dechová zkouška, která ukázala 2,73 promile alkoholu v krvi. Případ si převzala Policie ČR.

Vítr porážel

17. února

Před osmnáctou hodinou byla hlídka vyslána na Chytré hřiště, kde došlo k převrhnutí plechové boudy u vchodu na hřiště z Polní ulice. Strážníci na místě zjistili, že k tomu došlo vlivem větru. O případu byl informován odbor životního prostředí.


Alkohol ho zmohl
14. února
Odpoledne kolem páté hodiny obdržela městská policie upozornění, že u veřejného ohniště poblíž cyklostezky za Kadaňským stupněm leží muž. Strážníci po příjezdu zjistili, že muž zde spal. Na slova reagoval, ale nebyl schopen chůze. Orientační dechová zkouška ukázala, že má v krvi 3,73 promile alkoholu. Aby nebyl ohrožen na životě byl převezen na vyšetření do nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu na záchytku do Teplic.

Pomohli mu domů

14. února
Dopoledne před půl desátou byla městská policie upozorněna na muže v Husově ulici, který se podle volajícího choval zmateně a potácel se na ulici. Strážnici na místě zjistili, že se jedná o staršího muže, který jim sdělil, že má problém s mobilitou a nemůže moc na nohy. Lékařské ošetření nevyžadoval. Strážníci ho poté doprovodili do jeho bytu.

Zadarmo si nenakoupil

12. února

Po sedmnácté hodině byla s Lidlu ohlášena drobná krádež. Kamerový záznam usvědčoval muže, který odešel bez placení. Podle popisu a zhlédnutého záznamu se strážníkům muže z Bernartic podařilo dopadnout v Chomutovské ulici. Ke krádeži zboží v hodnotě 1299 Kč se přiznal. Při ověřování totožnosti o něj projevila zájem Policie ČR, protože se dopustil trestného činu.


Porušil pravidla a musel odejít
8. února

Večer kolem půl šesté se na městskou policii obrátili pracovníci centra Naděje v Prunéřově, kde se nacházel muž pod vlivem alkoholu, který odmítal opustit prostory centra. Strážníci zjistili, že jde o muže z Hory sv. Šebestiána, který byl pracovnicí centra vykázán, protože byl pod vlivem alkoholu a porušil tak daná pravidla. Strážníci ho vyzvali aby centrum opustil a muž tak učinil.

Rušení ve dne i v noci

8. února

V noci po desáté hodině přijala městská policie stížnost na rušení nočního klidu z domu na sídlišti Na Podlesí. Oznamovatel strážníkům řekl, že z uvedeného bytu se ozývá hluk neustále přes den, tak i v nočních hodinách a již několikrát na to obyvatele bytu upozornil, ale bez úspěchu. Strážníci obyvatel bytu upozornili na rušení nočního klidu a byla jim uložena bloková pokuta.

Sousedské spory

7. února

Odpoledne před třetí hodinou byla hlídka městské policie vyslána do ulice Na Podlesí, kde v jednom domě mělo dojít k sousedskému sporu. Žena, která strážníky přivolala, uvedla, že její sousedka jí měla slovně napadat nejdříve ráno v osm hodin při odchodu z bytu a odpoledne opět, vše kvůli bouchnutí dveří při odchodu z bytu. Události nebyl přítomen žádný svědek. Žena byla poučena, jak má dále postupovat.

Rodinná hádka

6. února

Odpoledne kolem půl čtvrté obdržela městská policie oznámení, že v Prunéřově mělo dojít ke rvačce. Strážníci na místě zjistili, že zde došlo především k hádce mezi matkou a dcerou. Příčinou hádky bylo, že dcera chtěla odjet se svým údajným přítelem do Německa a matka ji to zakázala. K fyzickému napadání nedošlo, pouze slovnímu. Matka si stěžovala na dceru, konkrétně na její zahálčivý způsob života. Dcera si naopak stěžovala na podmínky v místě bydliště. Strážníci zamezili pokračování hádky. Případ byl oznámen na odbor sociálních věcí.

Usnul v čekárně

26. ledna

Večer po šesté hodině byla hlídka městské policie vyslána do nemocnice na zubní oddělení, kde se měl nacházet spící bezdomovec. Strážníkům tvrdil, že zde čekal na stomatologické vyšetření. Strážníci ho upozornili, že v tuto hodinu se zde již nepracuje a proto to musí zkusit následující den. Muž poté místo opustil. Žádná škoda na majetku zjištěna nebyla.

Bála se o dědečka

25. ledna

V noci po desáté hodině zavolala na městskou policie vnučka ženy z Prunéřova. Sdělila, že se nemůže dovolat svému dědovi a bojí se o jeho zdraví, protože se k němu nastěhoval jeho bratr, který je po výkonu trestu. Strážníkům se podařilo spojit s jeho bratrem, který jim řekl, že její děda je nemocný a leží v posteli. Strážníci si informaci ověřili. Děda strážníkům potvrdil, že má chřipku a vnučce se ozve později.  


Rozbitá okna
23. ledna

Dopoledne po desáté hodině přijala městská policie oznámení, že v objektu bývalého mlýna na špitálském předměstí jsou rozbitá okna, která směřují k řece Ohři. Dvě rozbitá okna již minulosti strážníci řešili, nyní bylo rozbito pět oken. Pro podezření, že jde o škodu přesahující 10 000 Kč. Byla na místo přivolána hlídka Policii ČR. Majitel objektu však neměl zájem vzniklou škodu řešit.

Nebyl to nezvaný návštěvník

22. ledna

Odpoledne kolem jedné hodiny zavolala na městskou policii starší žena, která měla podezření, že do  přízemního bytu ve Fibichově vnikl neoprávněně bezdomovec. Strážníkům otevřel muž, který jim sdělil, že se tu momentálně zdržuje se souhlasem ženy, která mám tento objekt v podnájmu. Žena předložila strážníkům nájemní smlouvu na 6 měsíců a potvrdila, že muž je tu skutečně na návštěvě s jejím souhlasem.

Pro nedopalek i přes plot skočíš

21. ledna

V noci před pátou hodinou zachytil dohlížecí kamerový systém dva muže, jak přelézají zábradlí a lezou na terasu provozovny v Husově ulici. Strážníci na místě zastihli dva muže z Kadaně. Jeden z nich strážníkům vysvětli, že přelezl zábradlí uzavřené terasy, protože si chtěl odnést nedopalky od cigaret z popelníku u vchodových dveří. K poškození majetku ani jiným škodám nedošlo.

Nemohla se hnout z bytu

20. ledna

Dopoledne po desáté hodině na požádání Policie ČR zasahovali strážníci v Jungmannově ulici. Muž měl v bytě známou, která nechtěla byt opustit. Žena ležela u vchodových dveří a byla zjevně pod vlivem návykových látek. Neudržela se na nohou a se strážníky nekomunikovala. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba. Protože se chovala agresivně byla při převozu nutná asistence městské policie. Žena měla v krvi 4,6 promile alkoholu.


Musel se jít vyspat
17. ledna

V noci po půl jedenácté obdržela městská policie telefonické oznámení, že nedaleko Slovanu v Chomutovské ulici bylo slyšet volání o pomoc. Muž, který o pomoc volal byl viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Strážníkům sdělil, že za ním někdo utíkal a má obavu, že ho chce neznámá osoba fyzicky napadnout. Po chvíli usoudil, že bude lepší, když se půjde domů vyspat a z místa odešel. Strážníci ještě provedli kontrolu okolí, i za pomoci kamerového systému, ale žádné podezřelé osoby nebyly zjištěny.

Nestačil zabrzdit

17. ledna

Dopoledne po deváté hodině byla hlídka městské policie vyslána do průmyslové zóny Královský vrch, kde došlo k dopravní nehodě. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo čelně nabouralo do kruhového objezdu. Řidička z Krupky jim vysvětlila, že nestačil auto ubrzdit. K jejímu zranění nedošlo a nevyžadovala lékařské ošetření. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Případ si převzala Policie ČR.

Hlasitá hudba?

16. ledna

V půl jedenácté v noci byli strážníci vysláni do domu v Chomutovské ulici, kde docházelo k rušení nočního klidu. Z uvedeného bytu bylo slyšet ne příliš hlasitou hudbu. Nájemnice byla upozorněna, že svým jednáním nejspíše někoho v domě ruší. Žena hudbu vypnula a postěžovala si na sousedy, kteří jsou na ni vysazeni a nejspíše oni městskou policii zavolali.

Poskytli mu první pomoc

13. ledna

Večer po půl deváté byla městská policie upozorněna, že na křižovatce ulic Fibichova a Poštovní leží na chodníku zraněný muž. Strážníci po příjezdu zjistili, že jde o jim známou osobu. Muž měl poraněnou pravou ruku na dlani a na čele měl velkou bouli, která se během přítomnosti strážníkům zvětšila. Byl pod vlivem alkoholu. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a do něž přijela, poskytli muži první pomoc.


Televize rušila sousedy
7. ledna

Večer po desáté hodině byla městská policie přivolána do domu v Chomutovské ulici, kde mělo docházet k rušení nočního klidu. Když strážníci přijeli na místo, hlasitou hudbu ani jiný hlasitý projev neslyšeli. Uživatel označeného bytu strážníkům řekl, že se s přítelkyní dívají na televizi a nepouští si žádnou hudbu. Dostalo mu poučení, jak se případného rušení nočního klidu vyvarovat.

Rozbil dveře a utekl

6. ledna

Večer v půl osmé byla hlídka městské policie na telefonickou žádost vyslána do Chomutovské ulici. Žena, které strážníky zavolala jim sdělila, že viděla jak její syn, který bydlí v Husově ulici, přišel ke vchodovým dveřím, které následně poškodil tak, že rozbil skleněnou výplň a poté z místa utekl. Společenství vlastníků upřesní výši škody a případ projedná přestupková komise.

Měl obavu o život

3. ledna

Večer před osmou hodinou se na služebnu městské policie dostavil muž, který vyjádřil obavu o svůj život jelikož má sebevražedné sklony a bojí se jít do nemocnice. Hlídka městské policie jej doprovodila na urgentní příjem Nemocnice Kadaň. Muž strážníkům sdělil, že předešlý den podepsal revers, když zde byl ošetřován s poraněnou rukou. Strážníci sdělili lékaři, jaké obavy muž má. Lékař řekl, že jej přijmou zpět na chirurgické oddělení k doléčení ruky.


Děti prý kouřily
2. ledna

Večer před osmou hodinou obdržela městská policie upozornění z jednoho domu v Chomutovské ulici, že v jeho vchodě vysedávají děti, které zde nebydlí, na schodech a kouří. Při příjezdu strážníku byla skupinka dětí již na odchodu. Žádné z dětí nekouřilo. Dostalo se jim poučení o chování a poté děti místo opustily.

Rychlá pomoc

1. ledna

Když večer po desáté hodině hlídka městské policie prováděla kontrolu na sídlišti 1. máje, všimli si strážníci starší ženy, která seděla na schodech u jednoho vchodu. Strážníkům řekla, že bere léky na cukrovku a tlak a udělalo se jí špatně. Měla problém s koordinací a nemohla vstát a dojít domů. Přivolání zdravotnické záchranné služby odmítla s tím, že nejprve zavolá na místo svoji dceru. Strážníci proto ženu doprovodili do jejího bytu a zavolali dceři, které se dostavila na místo o svoji maminku se postarala.


22. dubna kolem šestnácté hodiny asistovali strážníci zdravotníkům u transportu ženy, které postihly zdravotní komplikace. Vrtulník, který pro pacientku přiletěl, přistál přímo na Mírovém náměstí. Na hladký průběh záchranné akce dohlíželi strážníci i Policie ČR. Zaznamenaly ji  také kamery městské policie.

Dohlížecí kamerový systém městské policie již několikrát potvrdil svoji prospěšnost. Nemalou měrou na tom mám i obsluha, která situaci v Kadani prostřednictvím kamer sledují. Nabyté zkušenosti jí pomáhají včas odhalit nejrůznější přestupky nebo i trestné činy.  Například 12. února odpoledne před druhou hodinou dvě osoby odcizily z zboží z košíků vystavené před obchodním centrem na sídlišti Na Podlesí. Obsluha kamerového systému na místo vyslala hlídku městské policie. Strážníci pachatele dopadli v Chomutovské ulici. Oba se doznali, že odcizili podsedáky na židli a fleesové deky. Protože jeden z dvojice byl nezletilý, byl předán zákonnému zástupci a na případ byl upozorněn odbor sociálních věcí. Vše dořeší přestupková komise.

1. června byla u Kauflandu odcizena freestyle koloběžka. Krádež zaznamenala kamera bezpečnostního dohlížecího systému městské policie. O den později si obsluha kamerového všimla mladíka, který na podobné koloběžce jezdil v Chomutovské ulici. Na místo byla vyslána hlídka městské policie. Podezřelý mladík se strážníkům k činu doznal. Byl předán svému zákonnému zástupci. Koloběžka se vrátila majitelce.

23. března po jedenácté hodině v noci si obsluha dohlížecího kamerového sytému městské policie všimla muže pohybujícího se na střeše sportovní haly. Nějakým předmětem se snažil rozbít prosklené dveře, které se nachází na terase. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka městské policie. Před příjezdem strážníků muž ze střechy seskočil. Obsluha kamerového systému ho dále sledovala a strážníky navigovala. Když byl zadržen, strážníkům na otázku, co dělal na střeše, odvětil, že sbíral nedopalky. Případ si převzala k došetření Policie ČR.

15. října dopoledne zaznamenala obsluha bezpečnostního kamerového systému psa, který se volně bez dozoru pohyboval po dětském hřišti v areálu bývalých kasáren. Díky dohledu a trasování se  podařilo zjistit jeho majitele, který se nacházel v Průmyslové ulici. Psa si zajistil proti svévolnému pobíhání a byla mu uložena bloková pokuta.

Po sedmé hodině večer si obsluha kamerového systému městské policie všimla skupinky osob, které popíjely pivo na veřejném prostranství v Chomutovské ulici. Přivolané hlídce se podařilo prokázat přestupek u tří osob, kterým byla uložena bloková pokuta.

10. července v noci, kolem půl druhé zaznamenala kamera dohlížecího systému městské policie osobu, která při přecházení přechodu od Penny k Lidlu se zastavilo u dopravní značky a něco na ní kreslila lihovým fixem. Osoba pak pokračovala směrem ke Kauflandu. To již na místo mířila hlídka městské policie, která ji zadržela. Šlo o muže z Klášterce nad Ohří.  K činu se přiznal a byla mu udělena bloková pokuta.   

Večer 20. února došlo v Chomutovské ulici k rozepři několika lidí při které došlo nejen ke slovnímu ale i fyzickému napadání. Incident řešila městské policie. Jeden z aktérů  incidentu si stranou odložil pár červených bot v hodnotě 600 Kč. Nepozornosti zúčastněných využil muž z Kadaně, který tyto boty vzal a snažil s nimi nepozorovaně zmizet.  To se mu ale nepodařilo. V jeho stopách se vydal jeden ze strážníků. Před ním se dal pachatel na útěk.  Pravidelná fyzická příprava městské policie se ale v tomto případě vyplatila. Muž byl dostižen a boty se vrátily majiteli. Případem se bude zabývat přestupková komise.

V sobotu 30.listopadu po jedné hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolu v okolí Kauflandu. Během kontroly si strážníci všimli dvojice mužů, kteří útěkem reagovali na projíždějící hlídku Policie ČR. Strážníci muže zadrželi. Šlo o občany Běloruska. Jeden z nich měl s sebou vínový batoh, ve kterém bylo několik různých barev ve spreji. Při kontrole Rooseveltových sadů, okolí zimního stadionu, koupaliště a sportovní haly bylo nalezeno několik sprejem pomalovaných míst. Další byla během dne nalezena na Nábřeží Maxipsa Fíka. Na základě místní znalosti bylo vysloveno podezření, že nápisy se shodují s těmi, které se v létě objevily na skateboardovém hřišti a na cyklostezce do Prunéřova. Případ si převzala Policie ČR.

V říjnu se městská policie zaměřila na kontrolu míst, kde nocují lidi bez domova. V okolí těchto míst vznikají černé skládky z věcí a odpadků, které zde bezdomovci zanechávají. Byly jim poskytnuty plastové pytle a rukavice, aby si nepořádek po sobě sami uklidili. Odvoz naplněných pytlů zajistily Technické služby Kadaň.

Během kontroly v Chomutovské ulici objevila hlídka městské policie černou skládku u kontejnerů na komunální odpad. Nacházely se zde odhozené kusy nábytku, plovoucí podlaha, pohovka, pračka, krabice a další vybavení bytu. Strážníci zahájili pátrání po tom, kdo tuto černou skládku založil. Během šetření jim pomohl záznam z kamery, kterou do domu instalovalo společenství vlastníků. Díky místní znalosti se jim podařilo identifikovat tři osoby, které věci ke kontejnerovému stání ukládaly. Byla jim uložena bloková pokuta. Jeden z trojice s ní nesouhlasil a jeho případ dořeší přestupková komise.

Při besedě s občany na sídlišti C zazněla připomínka k nepořádku u kontejnerových stání, kam lidé odkládají  především nepotřebné věci z domácností. Městská policie následně zvýšila kontrolní činnost za pomocí fotopastí a přenosných kamer. Díky tomu se již podařilo přistihnout několik hříšníků, jejichž případy následně řeší příslušné orgány. Je třeba připomenout, že občané Kadaně se mohou celý rok (365 dní)  a zdarma tohoto odpadu zbavit ve sběrném dvoře v areálu Technických služeb Kadaň v Polní ulici. Vrátnice je otevřena od 7.00 do 17.00 hodin. Navíc jsou v jednotlivých lokalitách města pravidelně rozmisťovány velkoobjemové kontejnery. Rozpis najdete na webových stránkách TS Kadaň a také v Kadaňských novinách.  

Po devatenácté hodině byla městská policie upozorněna na vylitou kapalinu na kruhovém objezdu u Lidlu. Povrch se stal kluzký a hrozila dopravní nehoda. Strážníci zjistili, že rozlitou kapalinou byla nafta. Na místo byli přivolání hasiči, aby znečištění vozovky odstranili. Dispečerka bezpečnostního kamerového systému ze záznamu zjistila, že nafta unikla z projíždějícího firemního vozidla a kudy vozidlo jelo. To potvrdily i skvrny od nafty. Podařilo se tak zjistit i totožnost řidiče. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu.        

Půl hodinu před půlnocí si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla počínání několika osob  z nichž jedna poničila nově vysazený strom i s jeho dřevěnou podpěrou. Přivolaní strážníci je zadrželi v Husově ulici, kde pětice chtěla navštívit zdejší zábavní podnik. Šlo o návštěvníky z jiných měst. K činu se přiznal mladík z Meziboří. Orientační dechová zkouška ukázala, že měl v krvi 0,19 promile alkoholu. Případ byl předán na odbor životního prostředí. Další kroky budou následovat po vyčíslení způsobené škody.

V půl třetí dopoledne byla hlídka městská policie vyslána do ulice Jana Švermy, kde se na zemi povalovali dva muži, zjevně pod vlivem alkoholu, kteří slovně napadali kolemjdoucí. Jak strážníci na místě zjistili, šlo o muže, kteří zaměstnávají strážníky skoro každý den. Zvláště jeden z dvojice, kterému pomáhali také předchozí den, aby se vůbec postavil na nohy. Musela k němu být přivolána zdravotnická záchranná služba, pro kterou je to rovně známý pacient.  A zmíněný muž zaměstnal strážníky a zdravotníky i den předtím, a ještě se choval tak agresivně, že při jeho převozu do nemocnice byla potřeba asistence městské policie. V tomto případě se jedná o téměř sisyfovskou práci, která zaměstná řadu lidí, kteří by mohli zatím společnosti sloužit jinak.

14. ledna po osmnácté hodině byli strážníci vysláni do ulice Jana Roháče. Z důvodu prudkého poklesu teploty a sněžení zde došlo k vytvoření náledí, na kterém dostal smyk osobní automobil, který zablokoval dopravu. Strážníci za pomoci posypové soli a štěrku uvízlé vozidlo vyprostili a teprve poté mohl projet i posypový vůz TS Kadaň. Městská policie též vlastními silami obnovila sjízdnost kruhového objezdu na křižovatce ulic Na Průtahu, Kpt, Jaroše a Chomutovská, kde uvízlá vozidla zablokovala dopravu. Dále za pomoci jednotky kadaňských hasičů provedli strážníci ruční prosolení komunikace vyproštění vozidel uvízlých nad stavebninami v ulici Rokelská, kde také nemohlo projet vozidlo údržby.

Nepořádek, který po sobě zanechávají lidé bez domova na místech, kde většinou přebývají, není strážníkům lhostejný. Zvláště, když někteří z nich se ve svém volném čase věnují myslivosti a mají k přírodě velmi blízký vztah. V prosinci bylo provedeno několik kontrol se zaměřením na veřejný pořádek. Bezdomovci nad nemocnici a v lesíku v Prunéřově byli na zanechaný nepořádek několikrát upozorněni. Slíbili, že si ho uklidí. Což také do stanovené lhůty učinili. Odpad uložili do pytlů, které odvezly Technické služby Kadaň.

18. listopadu v ranních hodinách si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla, že v Chomutovské ulici jsou odloženy části sedací soupravy vedle kontejnerového přístřešku. Z kamerového záznamu bylo zjištěno, odkud sem byl odpad sem v nočních hodinách přinášen. Strážníci pak následně zjistili, kdo sem odpad odložil. Muž z Kadaně jim řekl, že neměl možnost odvozu a že se odpad nesmí takto odkládat, prý netušil. Byla mu uložena bloková pokuta.
Před dvanáctou hodinou obsluha kamerového systému zaznamenala další ukládání odpadu k tomu přístřešku. Odpad vynášel muž z auta značky Ford. Muž z Klášterce se strážníkům přiznal, že zde věci odložil, protože si myslel, že kancelářskou židli někdo odnese a deky někdo využije. Také jemu byla uložena bloková pokuta.

Zachyceno kamerou

30. října po šestnácté hodině si obsluha kamerového systému všimla nakloněného stožáru u nákupního centra u křižovatky Na Podlesí a Na Průtahu. K poškození stožáru došlo silným větrem. Městská policie se spojila se zástupcem obchodního centra. Na místo byli přivoláni hasiči z Kadaně a Klášterce nad Ohří, kteří za pomoci vysokozdvižné plošiny nebezpečný stožár demontovali. Strážníci během demontáže dohlíželi aby nedošlo ke vstupu osob do ohroženého prostoru.

V noci po druhé hodině neušla pozornosti obsluhy dohlížecího kamerového systému podezřelé chování trojice osob v ulici Kpt. Jaroše. Zdálo se, že se pokouší zastavovat projíždějící vozidla s úmyslem prodat notebook, který měly u sebe. Bylo podezření, že může pocházet z krádeže. Před strážníky se podezřelí dali na útěk. Dvojice mladých mužů byla zadržena v Golovinově ulici. Třetí osobou byl nezletilec z Prunéřova. Muži tvrdili, že notebook našli. V té době neměla Policie ČR hlášení o jeho krádeži. Byl proto předán do ztrát a nálezů.

Večer po deváté hodině si obsluha dohlížecího kamerového systému všimla jak v ulici Chomutovská u Slovanu jezdí nezletilé děti na kole a nemají na hlavě cyklistickou přilbu. Přivolaní strážnici zjistili, že jde o dva bratry, kteří již byli několikrát upozorněni na povinné nošení cyklistických přileb. Jejich rodiče porušení zdůvodnili tím, že žádné helmy doma nemají. O případu byl informován příslušný odbor městského úřadu.  

I když v Kadani není mnoho lidí bez domova, řada z nich zaměstnává městskou policii prakticky každý den.  Mezi každodenní úkoly strážníků tak patří pomáhat jim na nohy po nadměrné konzumaci alkoholu nebo řešit nepořádek, který po sobě na různých místech ve městě zanechávají. Jeden z mnoha případů zaznamenal kamera městské policie u kruhového objezdu v ulici Kpt. Jaroše. Bezdomovec zde na frekventovaném místě ulehl na chodník odpoledne po jedné hodině. Tedy v době, kde zde prochází také velký počet dětí a studentů kadaňských škol. Pro ně zrovna nebyl dobrým příkladem. Pomoci na nohy mu museli opět strážníci. Nepořádek, který po sobě zanechal uklidili pracovníci technických služeb.

Šestého srpna po jedné hodině v noci zpozorovala obsluha kamerového systému muže, jak v Chomutovské ulici na parkovišti před Tepelným hospodářstvím Kadaň demoluje osobní automobil. Přivolaní strážníci zjistili, že podnapilý muž rozbil zadní okno u zaparkovaného vozidla. Poškozené auto patří jeho otci z Tušimic. Ten se po oznámení na místo dostavil a potvrdil, že si to vyřeší mezi sebou.  Muž bude řešen za rušení nočního klidu.

V úterý 13. června došlo k dopravní nehodě na Špitálském předměstí, kterou zachytila kamera bezpečnostního systému. Nákladní automobil, jehož řidiče postihly zdravotní potíže, přejel kruhový objezd a skončil v zeleni. Naštěstí nedošlo ke zranění dalších osob ani k větších materiálních škodách.

1. dubna odpoledne před pátou hodinou upoutala pozornost obsluhy kamerového systému zábava trojice mladíků. Mladíci nejprve v ulici Jana Švermy rozhazovali písek a poté se skupinka přesunula na Mírové náměstí k automatům na výdej parkovacích lístků. Jak strážníci po příjezdu na místo zjistili, během deseti minut mladíci stačili vytisknout 135 kusů parkovacích lístků. Nezletilci byli předáni do rukou svých zákonných zástupců. Strážníci také informovali správce automatů. Podle něj nebyla způsobena žádná škoda.

Vozidlo, které vezlo před polednem zboží do jednoho z obchodů v ulici Jana Švermy, poškodilo lampu veřejného osvětlení umístěnou na zdi budovy. Strážníci zjistili, že vozidlo, které lampu poškodilo, odjelo směrem na Mírové náměstí. Zachytila ho jedna z bezpečnostních kamer městské policie. Hříšníka usvědčovala část kopule z lampy, kterou si vezl na střeše. Šlo o řidiče z Poděbrad. Protože se jednalo o dopravní nehodu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Odchyt hadů sice nepatří k běžným činnostem městské policie, ale strážníci ho zvládnou také. 30. srpna je přivolala žena z Vinohrad, kde hada objevila na terase u dveří svého domu. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o užovku obojkovou v délce přibližně 80 cm, která patří mezi chráněné živočichy naší přírody. Strážníci hada odchytili a následně vypustili poblíž vodního toku zpět do přírody.   

Večer v šest hodin obdržela městská policie oznámení, že v jedné kadaňské pivnici se nachází zcela nahý muž. Na místě se strážníci přesvědčili, že tomu tak skutečně je. Muž, který bydlí v ubytovně vedle pivnice, si vůbec nepamatoval, proč se ocitl nahý venku. Bylo zřejmé, že požil alkoholické nápoje, ale se strážníky komunikoval.  Strážníci se spojili s majitelem ubytovny, který zajistil její otevření aby nahý muž mohl zpět do svého pokoje. Byla mu uložena bloková pokuta za buzení veřejné pohoršení.

7. května došlo v Chomutovské ulici k dopravní nehodě, kterou zaznamenala kamera městské policie. Mladý cyklista bez přibrzdění a rozhlédnutí vjel na přechod a byl sražen projíždějícím autem jedoucím směrem do města. Utrpěl odřeninu lokte a měl tržnou ránu nad okem. Chlapce si převzal zdravotnická záchranná služba. Případ došetří Policie ČR. Je potřeba, aby rodiče svým dětem věnovali větší pozornost. Nenechali je vyjíždět bez ochranné přilby a stále jim zdůrazňovali základní pravidla bezpečnosti.  Prevence patří k stálým činnostem městské policie. V loňském kalendářním roce preventisté věnovali  200 vyučovacích hodin tomu, aby seznámili žáky kadaňských základních škol  (a 50  hodin v mateřských školách) se základy bezpečnosti silničního provozu nejen na silnicích, ale také na chodnících a cyklostezkách.

Snaha muže z Klášterce dostat se za každou cenu do sklepa domu v ulici Budovatelů, skončila jeho voláním o pomoc. Jak se snažil protáhnout dovnitř kolem schodišťového zábradlí a vstupem do sklepních prostor, zůstal mezi nimi zaklíněn. Aby ho mohli vyprostit, museli strážníci na pomoc přivolat kadaňské hasiče. Přivolána byla také záchranná zdravotnická služba, která muži s pohmožděným hrudníkem poskytla ošetření. Akci zdokumentovala služební kamera, kterými jsou strážníci vybaveni.   

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky